تور تایلند شما را به توری خاطره انگیز و ماندگار دعوت می کند :

تور تایلند با همراهی شما در یکی از بهترین موزه های تایلند قرار است بهترین ها را برای شما بسازد و به شما نمایش دهد. این موزه جذاب، خانه جیم تامسون نام دارد و به عنوان مقصد نهایی گردشگران به عنوان یک مکان دیدنی به حساب می آید که بیشتر هم به خاطر ساختارهای کلاسیک و معماری ها وسایل سلطنتی است که در خانه دیده می شوند. در تور مسافرتی ما که همراه می شوید، به شهر بانکوک سفر خواهید و این منطقه تاریخی را از نزدیک خواهید دید. در واقع یک مجموعه گردآوری شده توسط یک تاجر آمریکایی است که به نام جیم تامسون هم بوده و در دهه های 50 و 60 می شود گفت ریز و درشت و تمام جاهای تایلند، روستاها و شهرهایش را گشته است.

وارد خانه که می شود، نمایی از معماری سنتی و قدیمی تایلندی را می بنید که از جذاب ترین نکاتش هم همین طراحی و معماری است که هر گردشگری را به اینجا کشانده است. ساختار سنتی و قدیمی خانه باعث شده هر گردشگری که از کنار هر چیزی رد می شود هوس یک عکس هم به سرش بزند. جالب تر از همه تلفیق زندگی سنتی تایلندی و زندگی مدرن آمریکایی است که کنار هم منظره جالبی را ساخته است. مثلا در این موزه می بینید که از نحوه و چگونگی گسترش صنعت ابریشم تایلندی گفته شده که توسط جیم تامسون در این مجموعه آورده شده است. حتی از دیدن مجسمه ها و ترکیبات هنری رنگ های موجود در این خانه لذت خواهید برد.

موزه جیم تامسون در تور تایلند

در کنار همه این ها یک مجموعه بزرگ از صورتک هایی را می بینید که از سنگ کامبوج، مجسمه های چوبی برمه و خیلی چیزهای دیگر شبیه این هستند که گردشگران را شیفته خود کرده اند. به دنبال گفته هایی، یک داستان جالب از این موزه گفته اند؛ اینکه بعد از ناپدید شدن جیم از خانه اش به صورت ناگهانی و اینکه درب خانه اش دیگر به روی عموم باز بوده و همه از آن بازدید می کردند. جیم تامسون خود یک سرباز آمریکایی در جنگ جهانی دوم بوده، حتی نقش موثری هم در زنده کردن صنعت ابریشم تایلند داشته است. در واقع با تبحر خاصی که در زمینه تاجری داشته، توانسته بود در سرتاسر جهان به عنوان یک فرد موفق در بازسازی این صنعت شناخته شود. حتی جایزه فیل سفید هم به خاطر این جریان گرفته است. حتی این خانه اقامت و استواری عالی در مقابل خطرات طبیعی داشته است.

جیم تامپسون ، سرباز آمریکایی جنگ جهانی دوم، نقش موثری در احیای صنعت ابریشم در کشور تایلند دارد. این فرد آمریکایی آن قدر در پیشه خود تبحر داشت که در سرتاسر جهان به عنوان تاجری موفق در بازسازی صنعت ابریشم شناخته می شود. این مرد به منظور احیای این صنعت و گسترش آن  برنده جایزه فیل سفید شد. بعدها نیز به دلیل ساختن این خانه مشهور که از 6 ساختمان چوبی تشکیل شده است، سود کلانی برد. اهمیت این خانه، همان طور که بالا نیز ذکر کردیم تلفیق سنت تایلندی و زندگی آمریکایی است. علاوه بر آن، استقامت این مجموعه در برابر خطرات طبیعی همچون باران های سیل آسا نیز از دیگر دلایل توجه بیش از حد به این خانه است. از آن جا که جیم می خواست این خانه در برابر صدمات طبیعی محفوظ نگه دارد، آن را با آداب و رسوم معمارهای قدیمی منطقه ساخت.

با بازدید از این موزه دیدنی که از جاذبه های گردشگری بانکوک به حساب می آید، بهترین خاطره را در تور تایلند بسازید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *