رودخانه چائوپرایا تور تایلند

تور تایلند در رودخانه چائوپرایا که بسیار خاطره انگیز می باشد و برای شما عزیزان تدارک دیده شده!

تور تایلند که در سفر به بانکوک هم می روید، فراموش نکنید از رودخانه چائوپرایا بانکوک حتما دیدن کنید و سری به این رودخانه بزنید. مطمئنا برایتان خاطراتی را به همراه خواهد داشت که تا همیشه به یادتان خواهد ماند و به خاطره ای به یاد ماندنی هم تبدیل خواهد شد. در واقع با بخشی از روزهایتان همراه می شود و هیچ وقت از ذهنتان خارج نخواهد شد. تاریخچه رودخانه چائوپرایا در بانکوک این طور بوده که این رودخانه هم مانند سایر رودخانه های شهری، با شهری که در آن جریان دارد، گره خورده است. این مکان معمولا به دلیل خاک حاصلخیزی که در این منطقه وجود دارد و وجود ماهی های فراوان، توسط مهاجران و گردشگران به عنوان مکانی مناسب و دیدنی انتخاب می شود.

رودخانه چائوپرایا در تور تایلند ـ بانکوک

گذشته از زیبایی که رودخانه دارد، پس سقوط سلسله آیوتایا حکومت به دست پادشاهان برمه می افتد، که در سال 1767 این سلطان جدید در منطقه ای که در کرانه غربی رود چائوپرایا بوده به پایتختی انتخاب می کند و بعدها هم نامش را تونبوری می گذارد. اما زمانی که حکومت در سال 1782 پایان پیدا می کند، پادشاه بودا یودفا چولالوكه پایتخت خود را بر كرانه شرقی رود چائوپرایا و بانكوک امروزی قرار می دهد و بعد از آن دیگر به اسم تشریفاتی كرونگ تپ ماها ناخون می شناختند که به معنی شهر فرشتگان است.

این رودخانه زیبا که در بانکوک است، و ذکر هم کردیم که از دیدنی های تایلند به شمار می رود، قلب بانکوک هم می باشد. به خاطر تاریخچه غنی که مربوط به این رودخانه است و هر روزه 50000 گردشگر به بازدید از این مکان می آیند. حتی کشتی های باری، محموله های خود را از این جا جابجا می کنند. کودکان در آب های سرد آن مشغول بازی هایشان هستند و آلاچیق های چوبی هم در اطراف آن می بینید که خیلی جذابند.

فضای مدرن و در عین حال سنتی، مذهبی و غیر مذهبی و خارجی و بومی، سفر شما به چائوپرایا را خاطره انگیز می کند.  پنج اسکله در این رودخانه هستند که قایق هایشان همگی توسط شرکت قایقرانی رودخانه نام برده تهیه شده است،‌ که هر روز از ساعت 6:00 تا 19:30، آماده خدمت رسانی به مسافران هستند. جاده پرا آرتیت به موازات رودخانه قرار گرفته است و در مسیر آن فروشگاه ها و مغازه های متنوع و رستوران ها و کافه های دنج با موزیک زنده واقع شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *