تور تایلند با تجربه ای بسیار متفاوت بین مراسم خطرناک و هیجان انگیز!

تور تایلند طی سفری که قرار است با ما همراه شوید، شما را به یکی از هیجان انگیزترین و خطرناک ترین فستیوال ها می برد. علاوه بر جشن های شلوغ و پرسر و صدایی که در تایلند می بینید، مثل جشن آب تایلند، فستیوال های دیگری هم برگزار می شود که آن ها هم خطرناک و عجیب هستند که باعث شده هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن آن بیایند. پس اگر جرات دارید و حال و اوضاعتان به درد این مراسم می خورد، می توانید جلو برید ببینید.

یکی از فستیوال ها، فستیوال سالانه گیاهخواران می باشد که هر ساله در شهر پوکت برگزار می شود، و چون یکسری آیین عجیب و غریب در آن برگزار می شود، و به عنوان آیین رسمی هم می باشد، خیلی اعتراض به آن می شود. جشنواره گیاهخواری در اواخر سپتامبر است یا اینکه در اوایل اکتبر ، که روز 24 مهر تا 2 آبان می شود و کلا 9 روز در پوکت به طول می انجامد. در جشن گروه ها و معابد مختلفی هم می بینید.

جشنواره های خطرناک در تور تایلند

در این مراسم گیاهخواران یکسری فرصت های مناسبی را ایجاد می کند برای تمرین و تبلیغ آیین مذهبی و اعتقادات مردم، بر اساس قوانین این فستیوال افرادی که برای اولین بار درخواست ورود داده بودند، باید ده روز فقط گیاهخواری کنند تا به پاکیزگی درونی و شایستگی لازم برسند. یکی از مراسماتی که اجرا می کنند حمام در روغن داغ، راه رفتن روی آتش و بالا رفتن از نردبانی از تیغ های تیز و برنده می باشند.

این قضیه فستیوال گیاهخواری هم مربوط به حادثه ای در گذشته می باشد که در سال 1825 میلادی رخ داده است. داستان از این قرار بوده که فرمانداری جزیره پوکت به منطقه کاتو منتقل شد و آن منطقه به طور کلی پوشیده از جنگل شد. همین مساله باعث شد که تب مالاریا در آن منطقه شایع شده و از معدن دارها و معدن چی های چینی که به آنجا برای کار در معدن های قلع آمده بودند، به بقیه مرد منطقه منتقل شود. رفته رفته به خاطر رژیم گیاهی ای که مردم منطقه گرفته بودند، باعث شد بیماری به تدریج از بین برود و بیماری ناپدید شود. این اعتقادات مذهبی هم باعث شد که چنین جشنواره گیاهخواری در پوکت راه بیفتد و مردم هر ساله برگزار کنند.

با چنین جشنواره ای قدرت های مافوق طبیعی به نمایش در می آید که نوعی شکنجه به شمار می آید. البته به اعتقاد مردم تایلند، شیاطین و نیروهای شیطانی را می خواهند در این جشنواره از بین ببرند. بسیاری از گردشگران و شهرهای مختلف مردم به بازدید از آن می آیند؛ اگر دنبال هیجان هستید و نترس هستید ،در تور تایلند همراه شوید و این تجربه را به واقعیت تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *