تور تایلند و آب و هوای تایلند

تور تایلند، در واقع سامویی تایلند را با آژانس مسافرتی ما به خاطره ای ماندگار تبدیل کنید. حال جزیره سامویی کجاست؟ سامویی تایلند را باید جزیره ای در نقطه این دنیای بسیار بزرگ دانست که حتی شاید تعجب شما را برانگیزد. منطقه ای دیدنی و مناسب گردشگری که از زیباترین نقاط تور تایلند هم محسوب می شود. موقعیت سامویی تایلند در سواحل شرقی کشور می باشد و بیشتر به همین خاطر است که شده جزیره سامویی. ریشه این اسم هم برمی گردد به زبان چینی که به بهشت امن معروف است. چنین بهشت امنی از جنگل پوشیده شده و از شرق به غرب هم تا دلتان بخواهد رشته کوه کشیده شده است.

این جزیره بزرگ در تور تایلند و بهشت امن، 228 کلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر پنجاه هزار نفر است؛ درست هم وسط جزیره thailand قرار گرفته، اولین چیزی هم که سامویی تایلند چشم شما آن را می گیرد، سواحل ماسه ای سفید است با صخره های مرجانی که واقعا قشنگ هستند. اگر هم که عاشق درخت نارگیل هستید، تا دلتان بخواهد درخت نارگیل این اطراف هست. می دانستید اولین ساکنان سامویی کی بوده است؟ یا چه کسانی بوده اند؟ دوباره افرادی اهل چین که ماهیگیر بودند و اهل شبه جزیره چین و جنوبش بودند. قرن پانزدهم این ها آنجا اقامت کردند. تا قرن بیستم هم کسی نمی دانست که چه بهشتی نزدیکشان هست، البته خب علتش هم رفت و آمد سخت به این منطقه بوده است. به مرور طمان صنعت گردشگری هم در سامویی رونق پیدا کرد و اینجوری بود که مردم و گردشگران بسیاری سالانه یک بار روزی از تعطیلاتشان را به اقامت در بهشت به اصطلاح امن اختصاص دادند. خیلی ها با تور سامویی این تجربه جذاب را به دست آوردند.

تایلند ـ جزیره سامویی تایلند

 آب و هوای سامویی هم که کلا به صورت دو فصله است : یکی فصل گرم و استوایی و آن یکی هم که بارانی است. مثلا در مناطق جنوبی تایلند و پوکت فصل هایی که بارانی است، 6 ماه طول می کشد و معمولا هم بین می تا نوامبر است. البته همیشه اینجوری نیست و بیشتر اوقات سال هوا خشک است و فقط تا همان نوامبر می بارد و بس.

تور سامویی

اقتصاد سامویی هم که با نارگیلش می چرخد و با تشکر از مسافران چینی و بازرگانانشان، اقتصاد این جزیره رو به پیشرفت است. مثلا در ماه به بانکوک تایلند 2 میلیونن نارگیل صادر می کنند. یک شهر هم در نزدیکی اش هست به نام Suratthani. هتل هایش هم که واقعا عالی است؛ با نمای جزیره و آب های آبی رنگ و زیبا. یک بخش دارد که همه شما را شگفت زده می کند. آب های شفاف چی وانگ که برای شنا عالی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.