تور تایلند این بار روز تولد ملکه!

تور تایلند این بار روز تولد ملکه!

تور تایلند را با یک جشن عالی می خواهیم بگذرانیم؛ جشن تولد ملکه. جشن روز تولد ملکه در تایلند هر ساله در روز 12 آگوست، برگزار می شود و مردم تایلند را از خانه ها بیرون کشیده تا به دیدن ملکه خود آمده و این روز را جشن بگیرند. مردم این روز را به خاطر روز تولد ملکه شان روز تولد ملکه در تایلند -Queen`s Birthday- نامیده اند  که بسیار معروف هم هست. به دلیل اینکه ملکه حکم مادر تایلندی را برای مردمانش دارد، روز تولد او را به عنوان روز مادر نیز نامیده اند. به عبارتی روز تولد ملکه، علاوه بر جشن رسمی کشور تایلند، روز مادر مردمان آن نیز می باشد. پس تور تایلند را با چنین تجربه ای امتحان کنید.

ملکه این کشور، راجاونگز سیریکیت کیتیاکارا نام دارد که در سال 1923 میلادی متولد شده است. پدر ملکه دیپلمات بوده و به دلیل شغل پدرش به کشورهایی همچون ایالت متحده، انگلیس، دانمارک و فرانسه سفر کرده است. در کشور فرانسه مدرسه ای به نام کینگ بهومیبول ادلیادج می باشد، که ملکه و پادشاه در آن تحصیل کرده اند و در همان مدرسه همدیگر را ملاقات کرده اند. همین دیدار منجر به ازدواج آنها در تاریخ 28 آوریل سال 1950 میلادی بعد از یک دوره کوتاه نامزدی شد. ملکه در آن زمان به سن 18 سالگی نرسیده بود. ازدواج آنها یک هفته پیش از تاج گذاری پادشاه انجام شد. آنها دوباره بعد از ازدواجشان به سوئیس بازگشتند تا تحصیلات خود را تکمیل کنند. گفتنی است که ملکه تایلند 4 فرزند دارد.

به دلیل روز تولد ملکه در تایلند تعطیل رسمی می باشد و در جای جای کشور به دلیل روز تولد ملکه، جشن و پایکوبی برپا می شود. در این روز دیدنی همه خیابان ها و میدان های تایلند چراغانی می شود و با پرچم هایی از تصویر ملکه تزیین می شود. از دیگر آرایش های خیابانی که روز تولد ملکه انجام می دهند، استفاده از گل های یاسمن می باشد.

روز تولد ملکه در تور تایلند

گل یاسمن در این کشور نماد عشق مادر به فرزندانش می باشد که هرگز از بین نمی رود. روز تولد جمعه ست که جشن آن روز برگزار می شود. به عنوان نمونه  هر روزی در تایلند به رنگ خاصی تعلق دارد. مثلا روز جمعه در این کشور و در آداب و رسوم آن ها، آبی می باشد. به همین دلیل مردم تایلند به احترام اینکه روز تولد ملکه می باشد، لباس هایی به رنگ آبی می پوشند.

روز تولد ملکه در تایلند

روز برگزاری هم از نهم تا سیزدهم آگوست ادامه دارد. اما اصلی ترین روزی که جشن برگزار می شود و شور و هیجان بیشتری را دارد، روز دوازدهم است. حتی دانش آموزان، دولتی ها به صورت رژه به طرف ملکه رفته و به او با احترام گل تقدیم می کنند. هم چنین در معبدهای شهر دعا می کنند و برای طول عمر ملکه دعا می کنند.

روز تولد ملکه در تایلند

مکان های جالبی که در چنین روزی باید از آنها دیدن کرد، بلوار Ratchadamnoen بانکوک است که بین ساختمان پارلمان و کاخ سلطنتی قرار گرفتند. قسمت اصلی و بزرگ جشن تولد ملکه در اطراف کاخ او انجام می شود. خیابان ها با چراغ های رنگی، گل و عکس های ملکه و پرچم تزیین شدند. شمع های فراوانی در این مراسم روشن و آتش بازی های زیبایی در بلوار انجام می شود. ساختمان های این خیابان همه در این مراسم تزیین شده و زیبا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.