تور تایلند، تور جاذبه ها

تور تایلند را ما تور جاذبه ها می دانیم؛ زیرا در هر نقطه از این کشور که پا می گذارید، جاذبه ای دیدنی را به همراه دارد.

این بار بیایید در تور تایلند به سراغ معابد این کشور برویم که واقعا ساختار بسیار جالب و جذابی دارند.

معبد وات رانگ خون

وات رانگ خون متفاوت از تمام معابد بودایی جهان در چیانگ مای تایلند است. ساخت این معبد از سال 1998 آغاز و در 2008 پایان یافت.  یک معبد بودائی معاصر، رها از قیود و رسوم در چیانگ رای تایلند است. این معبد توسط چالرمچای کاسیتپیپات طراحی شده است. ساخت آن در سال 1998 آغاز شده و تا سال 2008 به پایان رسید. وات رانگ خون از دیگر معابد تایلند متمایز است، برای یوبوسوت آن (به زبان مقدس بودائیان: یوپوساتا؛ سالن اجتماعات موقوفه) رنگ سفید و شیشه های سفید در نظر گرفته شده است. رنگ سفید مظهر پاکی پادشاه بودا؛ و شیشه سفید مظهر حکمت و خرد اوست.

معابد تایلند در تور تایلند

معبد بودای خوابیده: Reclining Buddha

 
بزرگترین و قدیمی ترین معبد بانکوک است که در مجاورت کاخ پادشاهی واقع شده و بیش از هزار مجسمه بودا را در خود جای داده است. این بودا در دوران رامای سوم ساخته شده و نخستین مکان برای ماساژ سنتی تایلند به شمار می رود. بودای خوابیده ۴۶ متر طول و ۱۵ متر ارتفاع داشته، با طلا پوشیده شده و در چشم های آن مروارید به کار رفته است.

 

معابد تایلند در تور تایلند

معبد سوآن داک

معبد سوآن داک یکی از زیباترین و قدیمی ترین معابد تایلند است که معماری خاص خود را دارد. دسترسی به آن نیز آسان است. سوآن داک در خیابان سوتب و در نزدیکی دیوارهای باستانی شهر چیانگ مای واقع شده است. سوآن دوک مملو از مجسمه ها و نقاشی های زیبا است و محیطی آرام بخش دارد. دعا و عبادت کاهنان بودایی این معبد تایلندی نیز برای گردشگرانی که از نقاط مختلف دنیا به چیانگ مای سفر کرده اند، جذاب است. این معبد ویژگی هایی دارد که در جاهای مختلف نمی توان آن ها را دید. اصلی ترین ویژگی آن، سالن نمازگزاری کاهنان بودایی است. از ویژگی های دیگر آن می توان به مناره های مختلف اشاره کرد. در این مناره ها آثار مقدس بوداها قرار دارند. مناره اصلی به رنگ طلا و بقیه آن ها سفید رنگ هستند. علاوه بر مناره ها، می توان از نقش های دیواری برجسته این معبد نیز به عنوان جاذبه توریستی تور تایلند 94 یاد کرد. از معبد سوآن داک، می توان جاهای دیگر شهر چیانگ مای تایلند را دید. جالب است بدانید که گردشگران می توانند اطلاعات کامل از این مذهب و این معبد را به صورت مستقیم از خود راهبان و کاهنان کسب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *