تور استانبول برنامه ای برای یک گردش فرهنگی در استانبول در نظر دارد!

تور استانبول را خیلی ها انتخاب می کنند تا سری به این شهر زده و از جاهای دیدنی آن بازدید کنند. همه می دانیم که گردش هم همانند دیگر فعالیت ها یک هنر به حساب می آید. اما وقتی آن را به گزینه های ریزتری می شکانیم، شامل گردش باستان شناسی، طبیعت گردی، گردش در تاریخ تمدن ها، گردش تفریحی، گردش تجاری و غیره که به صورت علمی می توان به آن ها پرداخت. استانبول هم از آن دسته شهرهایی است که برای تمام فصول آماده پذیرایی از گردشگران و مسافران می باشد. با برنامه ای که آژانس هواپیمایی تور مسافرتی مورد نظر برایتان تهیه می بینید، در تور شرکت کرده و یکی از بهترین خاطرات سفرتان را می سازید.

مثلا یکی از مکان هایی که در تور استانبول توصیه می کنیم بروید منطقه چمبرلی تاش و خیابان ها و کوچه های نزدیک میدان سلطان احمد یا حداقل سرکه جی را انتخاب کنید و ببینید. برای اینکه یک سفر سالم و راحت داشته باشید، یا حدالامکان از یئنی قاپی و مخصوصا ضلع جنوب غربی آکسارای دیدن کنید که متاسفانه به طور تصادفی یا هدایت شده به عنوان مرکز اصلی اقامت ایرانیان انتخاب شده اند، پرهیز کنید.

تور استانبول ـ جاذبه های گردشگری

برای اینکه کارهای رزورواسیون را انجام می دهید می توانید از طریق اینترنت اقدام کرده و تشریفات لازم را به وجود بیاورید؛ اگر هم دیدید که لازم است، با تلفن یا مکاتبه اینترنتی می توانید کارتان را پیش ببرید. حواستان باشد که مساله تخفیف در امور مالی و مبادلات اقتصادی که مربوط به فرهنگ شرق ترکیه است نیز معتبر می باشد. برنامه تان طوری باشد که حوالی غروب یا دیگر صبح زود در استانبول باشید. اگر با هواپیما سفر می کنید، بهترین فرصت را دارید که از منطقه بسفر و متروپل دیدن کنید. بعد از فرودآمدن در فرودگاه آتاتورک مسیر شیرین ائولر، مرت آر، ترمینال، بایرام پاشا و توپ قاپی را تا آکسارای می رساند. البته راه دیگری که هست، در زیتین بورنو (مرت ار) پیاده شوید و سوار تراموای شوید که در این صورت امکان رفتن به باغجیلار را از یک طرف و از طرف دیگر داخل محله زیتین بورنو، آکسارای، بیازیت، سلطان احمد، سرکه جی و توپخانه تا کاباتاش را دارید که در نزدیکی میدان تقسیم و بئشکیتاش است.

اگر با اتوبوس قصد دارید بروید، بعد از عبور از شهرستان قوجا ائلی (ایزمیت) یادتان نرود که یک نگاهی بیندازید. در ترمینال حرم پیاده شوید. تمامی اتوبوبس های با مبدا شهرستان های واقع در آنادولو در سر راهشان قبل از ترمینال اصلی که در اسنلر است، در این ترمنیال توقف کرده اند.

بعد از همه این ها لذت سفر با کشتی را هم از دست ندهید. برای رفتن به یکی از این اسکله های یاد شده می توانید از اتوبوس های شرکت واحد که برای رفتن به یکی از اسکله هایی که گفتیم عبور می کنند استفاده کنید. هنگام عبور از تنگه با کشتی، قیزقوله سی یا برج دختر را می بینید که داخل آب قرار گرفته است.

همان اولهای رسیدن، مناره های مسجد های قدیمی واقع در بالای تپه مقابل و آن طرف تنگه را خواهید دید که خوشامدگویی به شما می کنند. اگر هم که با قطار در سفرید، می توانید از همین طریق بعد از پیاده شدن در ایستگاه حیدر پاشا، به اسکله مقابل آن رفته و سوار واپور سرکه جی شوید. کشتی در عرض نیم ساعت حرکت می کند و بعد از رد کردن اسکله های اوسکودار یا کادی کوی وارد خلیج شده و در اسکله سرکه جی توقف خواهد داشت. اگر هم هتلتان آنجا باشد که چه بهتر، چون می توانید پیاده هم بروید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *