سفر با تور ارمنستان به روش خودتان!

تور استانبول برایتان نکاتی را آورده که شاید در طی سفرهایی که داشته اید، نشنیده باشید و یا شاید هم برای اولین بار است که تور استانبول را انتخاب کرده اید و سفر می کنید.

تور استانبول و نیز بهترین نرخ های تور آنتالیا، تور ترکیه، تور کوش آداسی، تور ارمنستان و تور تایلند را می توانید در سایت ما بازدید کنید و بهترین تورها با بهترین امکانات شامل هتل های خوب و غیره می باشد. برای رزرو هتل و یا تورهای ما می توانید به اینجا مراجعه کنید.

حال بپردازیم به شهر استانبول و اطلاعاتی که لازمه هر مسافر در تور استانبول و یا تور ترکیه می باشد. در شهر استانبول به راحتی و با در اختيار داشتن نقشه وسايل نقليه عمومی (اتوبوس، مترو، تراموا) می توان از كليه نقاط ديدنی شهر بازديد كرد.

اطلاعات سفر با تور استانبول

ـ اگر ميدان تقسيم را به عنوان مبدا اصلی خود در نظر بگيريد به سمت جنوب شرق ميدان و در امتداد پارك ايستگاه اتوبوسی وجود دارد كه به كليه نقاط اصلی شهر واحد دارد و به راحتی از آنجا می توان به قسمت های آسیایی شهر و خيابان بغداد و همچنين با خط 25 T منطقه سريير و از آنجا با مينی بوس و يا تعويض خط اتوبوس به منطقه كيليوس كه ساحل شنی دريای سياه است دسترسی داشت تنها با استفاده از استانبول كارت و پرداخت مبلغ 2/5 لير برای هر مسير.

ـ از ميدان تقسيم به ايستگاه شيشانی (انتهاي خيابان استقلال و نزديك برج گالاتا) مترو زيرزمينی و از آنجا به سمت غرب ينی كاپی با تغيير خط به قسمت آسیایی و خيابان بوستانجی (نزديك خيابان بغداد) مترو وجود دارد و همچنين با تغيير خط مترو از ينی كاپی به فروم استانبول نيز مسير دارد همچنين با همان مترو می توان به بازار بزرگ و منطقه سلطان احمد هم رفت.

ـ از ميدان تقسيم برای كاباتاش كه يكی از اسكله های اصلی شهر برای رفتن به جزاير پرنس و تور بسفر است نيز متروبوس زيرزمينی در همان ايستگاه مترو يك طبقه بالاتر وجود دارد كه شما را به كاباتاش می رساند و از ايستگاه كاباتاش خط تراموا برای رفتن به منطقه های كاراكوی ،اكسارای، بازار، سلطان احمد … وجود دارد و از سمت شمال هم شما را به قسمت آسیایی و اسكله كاديكوی می برد كه از آنجا هم برای كليه نقاط آسیایی اتوبوس است.

ـ از اسكله هاي كاباتاش و كاديكوي به هم با كشتي اتوبوسي راه است و اين مسير ها را مي توان با كشتي هم رفت، اسكله بشيكتاش هم در امتداد كاباتاش است و كشتي ها در آنجا هم توقف دارند و اگر بخواهيد مي توانيد با استفاده از خط هاي اتوبوس كه در اسكله كاباتاش وجود دارد تمام امتدا خط ساحل اروپايي بسفر را كه خيلي زيبا و ديدني و در ضمن طولاني است را فقط با قيمت 2/5 لير طي كنيد.

ـ در خط ساحلي بسفر و ساحل هاي كناري شهر و جزاير پرنس نقاطي است كه به صورت پلاژ نيست ولي مي توان بدون پرداخت ورودي در درياي مرمره شنا كرد و همچنين اگر از امتدا خط ساحلي به سمت شرق برويد سواحل درياي مرمره فوق العاده زيبا و ديدني است.

ـ براي رفتن به پارك آبي اكوامارين بايد راس ساعت 9 و حداكثر تا 9/30 خود را به ميدان تقسيم برسانيد و مسير طولاني و ديدني رفتن به پارك آبي مذكور را بصورت مجاني طي كنيد و يك بليط در اختيار شما از سوي راننده قرار مي گيرد كه در ساعت 5/30 با همان ماشين ها بصورت مجاني برگرديد.

ـ غذاخوري هاي زنجيره اي سلف سرويس بهترين و تازه ترين غذاها را با تنوع لازم در اختيار مردم قرار مي دهند ولي به نظر من رستورانهاي زنجيره اي BUKLU HALK DONNER RESTURANT يا همان بيوگ لو هالك دونر رستوران كه يكي از آن ها در ابتداي خيابان استقلال پس از ميدان تقسيم است با وجدان ترين، منصف ترين و به صرفه ترين آن ها است.

ـ براي غذاي ايراني اگر بچه داريد رستوران شهرزاد غذاي خانگي ايراني خوبي داشت كه براي مواقع ضروري قابل اطمينان بود .

ـ از فرودگاه براي امدن با مترو به ميدان تقسيم ابتدا بايد با مترو به ايستگاه يني كاپي و از انجا با تغيير دادن خط مترو به شيشاني (خيابان بيوگلو نزديك برج گالاتا و انتهاي استقلال) و از انجا به ميدان تقسيم برويد.

ـ در ماه رمضان سفر به تركيه هيچ محدوديت و تفاوتي با ماه هاي ديگر سال ندارد.

ـ براي خريد استانبول كارت از تمام دكه هاي روزنامه فروشي مي توانيد اقدام كنيد و براي شارژ آن در تمام ايستگاهها و اسكله ها دستگاهي به شكل دستگاه خودپرداز وجود دارد كه با يكبار ديدن نحوه شارژ ديگر مشتريان و يا پرسيدن از آنها به راحتي كاركردن با آن را ياد مي گيريد.

-مردم زياد با زبان انگليسي اشنايي ندارند ولي به راحتي با داشتن نقشه و اسم بردن از مكانها يا اشاره به انها به شما كمك مي كنند پس نگراني خاصي در مورد ادرس يابي نداشته باشيد و به تابلوها و نقشه دقت نماييد.

اميدوارم توانسته باشیم كمک كوچكی به شما عزیزان كرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *