شهر تراوا در تور استانبول

تور استانبول یک داستان خیلی جالبی پشت پرده دارد که به نام اسب تراوا همه می شناسند.

تور استانبول با این داستان هم شهرت بسیار خاصی دارد، و خیلی از گردشگران برای بازدید از شهر تراوا و مطلع شدن از قضیه اصلی به اینجا می آیند. اگر فیلم تروی را دیده باشید، مطمئنا نام اسب تراوا در شهر تراوا برایتان آشنا خواهد بود. با تور استانبول، این رویای دیدن اسب تراوا مبدل به حقیقت می شود. البته این اسب که می بینید همان اسب تراوا نیست، اما خب بد نیست به عنوان یک نمونه ای از گذشته و تاریخ به آن نگاه کرد و فقط تصور این را داشت که چگونه بوده است.

تاریخچه اسب تراوا به چه بر می گردد؟

البته طبق داستان هایی که درباره چنین اسب جالبی گفته شده مبنی بر اینست که این داستان به زمان های خیلی گذشته بر می گردد. زمان های پیش منظور زمانی است که شهر تراوا پس از 10 سال محاصره تسخیر شده بود.

اسب تراوا در شهر تراوا ـ تور استانبول

طی همین اتفاقاتی که افتاده بود، یونانیان باستان پس از این که نتوانستند شهر تراوا را بعد از 10 سال محاصره تسخیر کنند، مجبور شدند که به فکر نقشه ای بیافتند و یک راه حلی پیدا کنند. اینجا بود که به عملی کردن ایده ای مشغول شدند.دشمن را به روش جالب فریب دادند، آمدند یک اسب چوبی بسیار بزرگ ساختند، که همان اسب تراوا می باشد، و پس از اینکه ساخت اسب تمام شد تعدادی از افراد و لشگریان خود را به داخل اسب کردند و تقریبا می توان گفت آن را ها به صورت مخفیانه و هوشمندانه ای پنهان کردند. سپس بقیه لشگریان که مانده بودند، آن ها را رو به عقب کشیدند. ابتدا اهالی شهر تراوا فکر می کردند که آن ها عقب نشینی کرده اند و این اسب را به عنوان غنیمت به شهر خودشان آورده اند. اما نکته جای دیگری بود!

تور استانبول

شب هنگام که همه در خواب ناز بودند، سربازان و لشگریانی که پنهان شده بودند، و از قبل هم با اسب وارد شهر شده بودند، از اسب بیرون ریختند و طی یک عملیات حرفه ای و حساب شده شروع به پیشروی در شهر کردند و آرام و مخفی دروازه های شهر را به روی همرزمان خود باز کردند و دیگر کار از کار گذشت و شهر به تسخیر آن ها درآمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *