موزه آرکئولوژی در تور استانبول

استانبول این بار شما را به یکی از بزرگترین و معروفترین موزه های ترکیه می برد!

در بین آژانس های مسافرتی که جستجو می کنید و هنوز هم نمی دانید که آیا تور استانبول را انتخاب کنید یا نه، باید در این مرحله به شما کمک کنیم. بدون هیچ تردیدی در انتخابتان باید بگوییم که تور استانبول از آن دسته تورهایی است که با ثبت نامش هیچ وقت پشیمان نمی شوید، یک دلیل عمده اش که شاید همه بدانید برمی گردد به جاهای دیدنی استانبول که گذشته از اغراق واقعا زیبا هستند. البته بیشترین نگرانی قیمت بلیط های تور استانبول و یا محل اقامت و هتل های استانبول است که آیا واقعا خوب هستند یا خیر. هیچ به دلتان بد راه ندهید که ما نمی گذاریم آب در دلتان تکان بخورد.

مثلا در تور استانبول موزه آرکئولوژی را برایتان معرفی می کنیم که یکی از بزرگترین موزه های باستان شناسی در ترکیه می باشد و از ده تا موزه غنی جهان به شمار می رود. داخل موزه بیش از یم میلیون و دویست هزار شی عتیقه می باشد که مربوط به تمام دوره های تمدن بشری می باشند. حتی سه تا ساختمان هم هستند که در مجموعه موزه واقع شده اند، یکی موزه باستان شناسی و دیگری موزه شرق باستان و سومی هم موزه هنرهای اسلامی یا چینیلی کوشک هستند. در قرن هجدهم موزه به عنوان موزه امپراطوری عثمانی توسط نقاش و باستانن شناسان ترک، تاسیس گردید و در سال 1981 هم برای بازدید علاقمندان افتتاح شد.

موزه آرکئولوژی در تور استانبول

حتی آثاری از دوه مزوپوتامیا (تمدن های بین النهرینی بابل و سومر)، یونان باستان، آناتولی، مصر باستان، دولتهای ایلام، آکاد، آسور، و … که همه و همه در این موزه جمع شده اند. در واقع آثاری جنگ قطبی ها و هیتی ها و لوح اولین صلح نامه بشر بین آنها و در آخر هم آثاری از قلمرو امپراطوری عثمانیان هم به چشم می خورد که یعنی تمام خاورمیانه امروز البته به جز نیمه شرقی ایران و افغانستان، شبه جزیره بالکان، تمام شمال آفریقا، قفقاز و شمال دریای سیاه و به طور خلاصه آثاری منحصر به فرد از دنیای مسیحیت، یهودیت و اسلام می باشد که در این موزه گردآوری شده است. پس با دیدن موزه آرکئولوژی در تور استانبول، در واقع دارید کل تاریخ ایران، منطقه و جهان عرب و ترک و بیش از 15 امپراتوری جهان را می توانید ببینید.

موزه آرکئولوژی به جز روزهای دوشنبه همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر برای بازدید آماده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.