تور استانبول در مسجد بویوک برای شما برنامه ای دارد؛ یک برنامه ویژه و پیشنهاد عالی در یکی از مساجد استانبول. البته اگر سفری با این تور استانبول داشته باشید، در صحبت های راهنمای تور متوجه می شوید که این مسجد نام دیگری هم دارد به نام مسجد اورتاکوی. مسجد بویوک مجیدیه به دستور سلطان عبدالمجید و تسوط معمار نیگوغوس بالیان در سال 1853 در ساحل محله اورتاکوی ساخته شده است و به خاطر همین در بین مردم به اسم اورتاکوی معروف است.

در سفری که با تور استانبول دارید، از این مسجد بسیار زیبا دیدن می کنید، صد البته آن چیزی که به چشم می بینید با آنچه که می شنوید کاملا متفاوت است. مسجد بویوک به طرزی بسیار ظریف و به سبک باروک بنا شده و کوچکی آن و نیز موقعیت استثنایی اش طوری است که در کناره ساحل تنگه زیبایی خاصی به آن بخشیده است. مانند تمامی مساجد سلاطین از دو بخش حارم و پادشاهی تشکیل شده است و به وسیله پنجره های بلند خودش، نورهای متغیر زیبایی که از آسمان می تابد را به داخل تنگه هدایت می کند. مسجد بویوک مجیدیه دو مناره دارد، هم چنین دیواره های تناا قبه آن هم با موزاییک های بسیار زیبایی تزیین شده است که به رنگ صورتی هم می باشند. پایه های اروپایی پل اول تنگه هم در نزدیکی مسجد واقع شده است و نیز همین پایه ها به زیبایی این مسجد افزوده است.

 مسجد بیوک در تور استانبول

در مقایسه با مسجد والده سلطان که بنای این مسجد در سال 1597 ساخته شده است و به دستور همسر سلطان مراد سوم هم طراحی شده و به نظارت معمار داوود آغا هم بوده است. هم چنین در ساخت قبه این مسجد از سبک به کار برده شده در ساخت این قبه می توان به مسجد سلطان احمد اشاره کرد که به شکل هرمی هم می باشد، مقبره والده سلطان و بازار مصر هم در نزدیکی این مسجد می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.