تور استانبول برنامه ای برای یک گردش فرهنگی در استانبول در نظر دارد!

تور استانبول
را خیلی ها انتخاب می کنند تا سری به این شهر زده و از جاهای دیدنی آن بازدید کنند.
با ما همراه شوید که ماجراجویی تازه ای در پیش است

شما می توانید از تکسیم پیاده حرکت کنید یا از Eminonu تا Besiktas با قایق موتوری برای دیدن قصر Dolmabahace بروید (یا به ترکی Dolmabahace Sarayi).
سلطان عبدل المسیت (دوران حکومت بین سال های ۱۸۳۹ الی ۶۱) که برنامه ی اصلاحاتی را که پدرش محمد دوم آغاز کرده بود، ادامه می داد، چنین تصمیم گرفت که قصر توپکاپی بسیار قدیمی شده است و یک قصر پهناور بزرگ در کرانه های بوسفور، با پر کردن یک لنگرگاه قدیمی در محدوده ی یک پارک بنا نمود ,Dolmabahace به معنای باغ جانشین شده است).

تور استانبول با قصر Dolmabahce

این بنا که در سال ۱۸۵۳ تکمیل شد، به معنای ایمان سلطان بر آینده ی امپراطوری اش در نظر گرفته شده بود اما در مقابل به مکان یادبودی از جهالت ها و زیاده روی ها بدل شد. ساخت و ساز آن تقریبا خزانه ی امپراطوری را خالی کرد و هزینه های بعدی به ورشکستگی امپراطوری در سال ۱۸۷۵ منجر شد.

تورهای هدایت شده در تور استانبول  به دو دسته تقسیم می شوند :

  • اول اتاق های عمومی (یا به ترکی Selamlik) و تالار سریر
  •  دوم حرمسرا (آپارتمان های خصوصی)

بهترین مکان های Selamlik عبارتند از: چلچراغ های با کارایی و بوهمیایی که کلا ۳۶ عدد بودند و نرده های کریستالی پلکان های اصلی، اتاق خواب سلطان، دو پوست خرس بزرگ (هدیه ای از تزار روسیه) گلدان های Sevres، پرده های ملیله دوزی شده ی گوبلین و قالیچه ها و تخت خواب بزرگی که توسط سلطان غول پیکر، عبدل عزیز، استفاده می شد. اتاق سریر بزرگ است سقف آن ۴۰ متر ارتفاع دارد و از دکوراسیون خاصی بهره گرفته است. چلچراغ، هدیه ای است از ملکه ویکتوریا و ۷۵۰ لامپ دارد.
تنها ۲ کیلومتر بعد از Dolmabahce، می توانید از هیاهوی شهر فرار کرده و در مسیر پر درخت پارک Yildiz قدم بزنید. با بالا رفتن از تپه به Malta Kosku خواهید رسید، غرفه ی بازسازی شده ی سلطنتی که به یک کافی شاپ تبدیل شده است و بر روی تراس آن می توانید از خوردن چای و شیرینی لذت برده و از نوک درخت ها منظره ی بوسفور را مشاهده نمایید.

در همان حوالی در میان باغ های شاداب، عمارت کلبه ی ییلاقی مزین (یا به ترکی Sale Kusku) قرار دارد. این بنا در سال ۱۸۸۲ توسط عبدل الحمید دوم برای میهمانان سلطان ساخته شده بود اما عبدل الحمید آن چنان از این بنا خوشش آمد که خود در آن سکونت گزید تا سال ۱۹۰۹ که از سلطنت خلع شد.

پایین تر از پارک موزه ی دریایی (یا به ترکی Iskele Caddesi، Besiktas) این نکته را یادآورمان می کند که امپراطوری عثمانی از قدرت های دریایی بزرگ دنیا به حساب می آمده است.
این مکان مخزنی خیره کننده از خاطرات دریایی از جداول و یادداشت های شخصی، پوشاک و متعلقات ملوانان ترک تا کرجی درباری مزین عثمان پر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.