تور استانبول یک گردشی در تنگه بسفر دارد و بعد از آنجا به سمت برج های شهر می رویم!

تور استانبول با برنامه راهی که در نظر گرفته از تنگ بسفر شروع می کنیم بعد برج های شهر و موزه پانورامای استانبول که متعلق به 1453 می باشد.

پیاده که به سمت اسکله سرکه جی پایین بروید، می توانید برای این کار از خیابان آنکارا استفاده کنید تا محل کنسولگری ایران را از نزدیک می بینید. کنسولگری فعلی ایران که تنها نمایندگی سیاسی خارجی در قسمت قدیمی استانبول است، عثمانی ها فقط به کشور ایران و به دلیل هم کیش بودن دو ملت اجازه دادند که سفارت در بخش اصلی شهر تاسیس شود. سفارتخانه های جاهای دیگر در بخش گالاتا و بی اغلوی فعلی واقع شده اند.

گشت شهری در تور استانبول

در اسکله سرکه جی سوار کشتی می شوید و به مقصد کادی کوی می روید یا به طرف آسیایی که به تعبیر محلی آنادولو یاخاسی می باشد بروید. در چنین سفر کوتاه دریایی که دارید یک بار دیگر قسمت قدیمی شهر را پشت سر می گذارید. پادگان سلیمانیه، برج دختر و اسکله استانبول در مقابل شما هستند. نیم ساعت بعدش می رسید به اسکله آسیایی شهر که کادی کوی ازمحله های اعیان نشین شهر استانبول است که شما در کوچه پس کوچه های قسمت بازار می تواند به طرف فنرباغچه بروید، ممکن است با مغازه های کوچکی که اشیای سمساری، کتاب های دست دوم و چیزهایی به عنوان سلیقه ثروتمندان پیر یا جوان می فروشند مواجه شوید.

در این منطقه آثار باستانی به خصوصی نیست. این قسمت جز محله هایی است که در طی صد سال گذشته به سرعت توسعه پیدا کرده. در منطقه مسکونی کالکدون عبادتگاه هایی هست که که جلسات مهم دنیای مسیحیت در قرن پنجم در این جاها برگزار می شده است. امروزه تعداد کمی از این خانه های باغی شکل باقی ماندند. باشگاه های قایق سواری، پناهگاه ها و جاده های پهن و سیعی که در سرتاسر سواحل کادی کوی دیده می شوند.

یا منطقه فنر باغچه که از گردشگاه های زیبای استانبول به شمار می رود و خیابان بغداد جادسی هم از آن خیابان های شیک و معروف استانبول است. ایستگاه قطار حیدر پاشا هم که طبق معماری پروس ساخته و در خروجی کادی کوی به طرف اسکودار واقع شده است.

تا اینجا را با تور استانبول ما همراه بودید؛ در مطالب بعدی برایتان از ادامه مسیر می گوییم که بسیار لذت بخش تر هم می شود و از جاهای بهتر و دیدنی تری بازدید می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *