فتحیه در تور استانبول

تور استانبول یک دور اختصاصی در شهر فتحیه هم می زند؛ فقط برای گردشگران عزیز.

تور استانبول با ویژه ترین ها برای همراهی شما آمده است، با سفر به بخش های مختلف شهر استانبول، نوبت به سفر به فتحیه می رسد. یک منطقه کاملا بکر و ویژه مخصوص مهمانان ویژه که از جمله سواحل معروف ترکیه است. یک ساحل فیروزه ای که با زیبایی خاصش نفس شما را در سینه حبس می کند و چشم شما را به سمت خود جذب می کند. آن هایی که عاشق غروب آفتاب هستند می توانند غروب خورشید را می توان در این منطقه تجربه کنند که دست به دست هم طبیعت این منطقه و اتفاقات زیبایش برای شما خاطره می سازند.

طبق سرشماری هایی که شده می گویند، در سال 2008 میلادی جمعیت 68.285 نفر بوده است و بر اساس برآورد هایی هم که در سال 2009 میلادی شد، گفتند 70.299 نفر شده بودند.

طی سفری که به فتحیه با تور استانبول دارید، فقط از کنار ساحل رد نمی شوید و قدم نمی زنید، بلکه سری هم به رستوران ها، کافه ها، مغازه های جذابی می شوید که تا جیب شما را خالی نکنند، دست بردار نیستند. حتی برای یک سفر تفریحی و گردشگری ناب هم عالی است؛ مثلا با قایق بادبانی چوبی سنتی یم توانید سفرتان در فتحیه را جذاب تر کنید. تجربه یک سفر دریایی و گشت و گذار در فتحیه، که با کرایه هم حل می شود.

سفر به فتحیه در تور استانبول

پشت فتحیه جنگل های کاج قرار گرفتند که مقابلشان به سمت شمال باز است. انقدر زیباست این منطقه که هر گردشگری را دوربین به دست می بینید که مشغول تصویربرداری هستند. مثلا درباره جزایر شوالیه شنیده بودید؟ اینکه در افق این شهر جزایر شوالیه و کوه های مقابلش تشکیل می دهند. همینطور که داریم دور می زنیم، با آقار بسیار زیبایی از جمله پرس ها، ليكاها، كارياها و رومی ها رو برو می شویم که معروف هم هستند. این زیبایی های سنتی و قدیمی و ناب فتحیه است که آن را به یک نقطه گردشگری مهم تبدیل کرده است.

آب و هوای شهر در تابستان گرم و خشک است و زمستان ها هم معتدل و بارانی است؛ تقریبا آب و هوایی مدیترانه ای دارد.

دیگر جاها و اماک دیدنی که از قلم امیدواریم نیانداخته باشیم، یکی از آن ها :

1.جزيره كشتی ها می باشد :

روی این جزیره که به وسیله قایق از دریای مرمره به آن رفت و آمد می شود، آثاری مثل کلیساها و ساختمان های متعلق به دوران بیزانس را می بینید ک هبین قرون 5 و 11 ساخته شده بودند. به علت اينكه اين مكان یکی از مراكز انتشار مسيحيت بوده اهميت خاصی دارد. اين جزيره كه به نام St.Nicolas هم می شناسند، یکی از ایستگاه های تورهای دریایی یا آبی است.

2.Letoon هم دیگر جایی است که :

در 55 کیلومتری فتحيه ساخته شده و با داشتن سه پرستشگاه که به نام های خدایان لتو، ارتمیس، و آپولون هستند، ساخته شده است و مشهور هم هست.

3.كايا كوی هم که  :

زمان ساختش به طور دقیقی مشخص نیست، ولی غیر از چند تا خانه یا گور مدل خانه چیز دیگری ازش نمانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *