تور استانبول برای شما تاریخ استانبول را به صورت سه بعدی آماده کرده است؛ البته در موزه پانورامای استانبول.

تور استانبول به شما موزه پانوراما را معرفی می کند که با تصاویر سه بعدی و بسیار بزرگ درست شده اند. موزه پانورامای سال 1453 یک موزه ای است با عکس های دیدنی سه بعدی که در سمت میدان توپ قاپی که چند ده متری با ایستگاه تراموای فاصله دارد، در استانبول می باشد. در سفرتان با تور استانبول می بینید که راه پله های درازی هستند که گردشگران را در زیرزمین به سمت سالن اصلی هدایت خواهند کرد. سالن اصلی گم در هیبت احتشام یک اثر هنری خیلی جالبی است و از برج و باروهای شهر و جنگ برای فتح عکس گرفته شده است. دور تا دورتان پر شده از تصاویر 3 بعدی که همزمان هم صحنه را برای شما جالب تر می کنند، صدای مارش نظامی امپراتوری عثمانی، الله اکبر سربازان و غرش توپ ها و چکاچک شمشیرها به گوش می رسد که واقعا هیجان انگیز است.

تور استانبول ـ موزه پانورامیک

تور استانبول تا اینجا که برایتان لحظات هیجان انگیزی را رقم زده ، حالا به پایین که می رسید و دیگر تصاویر تمام می شود، توپ ها، اسلحه ها و … همه سلاح هایی که در فتح استانبول استفاده شده اند، به طور واقعی و قابل لمس در اینجا قرار گرفته اند. هم چنین باز هم مکمل تصویر و صداها برای دادن حس قرار گرفتن گردشگر در بطن صحنه جنگ می باشد. افتادن سربازها از برج و باروهای بلند، حمل توپ های بزرگ توسط سربازان و عبور دادن کشتی ها از راه خشکی به خلیج شاخ طلا در این سالن به زیباترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده اند.

به سالن نقاشی و مینیاتور که می رسید، آثار مربوط به امپراتور سلطان محمد فاتح قرار گرفته اند که از جمله یک کپی از دفتر مشقش است به زبان های ترکی، یونانی، عربی، فرانسه و فارسی و ترکی که از مولانا چند بیت نوشته است. شمشیرهای او برخی از اشیای جنگی دیگری که در معرض دید علاقمندان قرار گرفته خیلی از نگاه ها را به سمت خود کشیده. البته اصل دفتری که گفتیم در موزه توپ قاپی است. اولین موزه پانورامیک گنبد دار و از بزرگترین موزه های پانورامیک جهان به شمار می رود. این موزه در سال 2008 افتتاح شد. تصویر اصلی روی گنبد نیم کره ای به طول 38 متر و بزرگی 2350 متر است. اگر دقت کنید روی تصویر پانورامیک بیش از 10000 فیگور و شکل می باشند. این اثر ارزشمند را باید حاصل 4 سال تلاش هنرمندان دانست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.