تور ارمنستان را اینبار به روش خودتان امتحان کنید!

تور ارمنستان را در این کشور زیبا و بسیار دیدنی می خواهیم سر کنیم. کشور ارمنستان واقع در شمال غربی ایران یکی از همسایه های ایران محسوب می شود، به همین دلیل است که بسیاری از هموطنان ما به دلیل راحتی بیش تر و به صرفه بودن هزینه با خودروی شخصی خود به ارمنستان سفر می کنند، برای سفر به ارمنستان نیازمند به گواهینامه بین المللی و کابوتاژ هستید و در ضمن باید آشنایی نسبی به راه و جاده نیز داشته باشید از این رو در این مطلب به اطلاعات لازم برای سفر با خودروی شخصی می پردازیم:

گواهینامه معتبر جمهوری اسلامی ایران

1.دو قطعه عكس تمام رخ زمینه سفید 3 * 4

2.در صورتیکه عکس گواهینامه با عینک می باشد عکسها حتما با عینک باشد

3.ارائه تصویر صفحه اول گذرنامه ( در صورت دارا بودن)

4.تکمیل فرم درخواست ( فارسی و لاتین – تاریخ تولد لاتین می بایست به میلادی درج گردد)

5.پرداخت مبلغ 300000 ریال بابت هر جلد گواهینامه
6.در صورتیکه گواهینامه خودرو و موتور سیکلت با هم صادر شود مبلغ 400000 ریال دریافت خواهد شد

 سفر با تور ارمنستان به روش خودتان!

روشهای دریافت گواهینامه رانندگی بین المللی در طی سفر با تور ارمنستان :

1.مراجعه به یکی از نمایندگیهای کانون در سراسر کشور(تحویل فوری)

2.مراجعه به ادارات پست سراسر کشور (زمان تحویل یک هفته پس از ارسال مدارک)

مدارکی برای تور ارمنستان لازم می باشد :

1.اصل پروانه خروج موقت معتبر صادره توسط یكی از گمركات كشور و تصویر پشت و روی آن.

2.اصل گذرنامه ج.ا.ایران مالك یا راننده مطابق اسامی معرفی شده در پروانه خروج معتبر و تصویر صفحات مشخصات و اعتبار گذرنامه ها
3.کارت خودرو یا شناسنامه مالکیت خودرو

آدرس های مراکز:

1.تهران – خ خرمشهر- خ شهید عربعلی – پلاك 2

2.نمایندگی های منتخب کانون در سراسر کشور

پس از تکمیل مدارک، حال وقت آشنایی نسبی به مسیر حرکت می باشد از تهران تا ایروان از نظر مسافتی تقریبآ برابر است با مسافت تهران تا بندر عباس با این تفاوت که شما چند ساعتی را صرف کارهای گمرکی و تهیه ویزا می کنید، و اما شهرها مسیر حرکت و فاصله هر کدام از یکدیگر:

تهران تا تبریز 620 کیلومتر و اما مسیر حرکت تهران – کرج – قزوین – زنجان – تبریز

تبریز تا جلفا 134 کیلومتر و اما مسیر حرکت تبریز – صوفیان – مرند – جلفا

 نکته: اگر دارای کابوتاژ و یا گواهینامۀ بین المللی نیستید می توانید با خودرو شخصی خود تا جلفا سفر کنید خودروی خود را در پاکنیگ 24 ساعته جلفا پارک نمایید و تا مرز نوردوز از تاکسی های بین شهری استفاده نمایید. بعد از گذشتن مرز ایران و ارمنستان بوسیله ماشین های خطی کشور ارمنستان تا ایروان سفر کنید هزینۀ هر ماشین خطی 170 تا 250 دلار و ظرفیت هر خودرو 4 نفر است بدین ترتیب اگر 4 نفر باشید هزینه تفسیم بر 4 و اگر دو نفر باشید هزینه تفسیم بر 2 می شود.

 جلفا تا مرز زمینی نوردوز 51 کیلومتر در سفر تور ارمنستان

مرز زمینی نوردوز مرز مشترک بین ایران و ارمنستان است این مرز سال ها پیش توسط ایران و روسیه تایین شده و مبدأ مرز، رودخانۀ ارس (نام ارمنی آراکس) است در این مرحله از سفر شما باید کارهای گمرکی انجام شود از جمله پرداخت خروجی به مبلغ 10 هزار تومان برای هر نفر با پاسپورت مجزا ، ارزیابی گمرکی، کنترل پاسپوت، مهر خروج، برسی مدارک کابوتاژ و بازرسی خودرو. لازم به ذکر است در مرز ایران خدماتی همچون صرافی، نمازخانه، بوفه و سرویس بهداشتی وجود دارد.

پس از پشت سر گذاشتن مرز ایران و عبور از پل رودخانه ارس وارد خاک ارمنستان می شود و حال باید مراحل گمرک ارمنستان را طی کنید در اولین مرحله شما نیازمند روادید( ویزا) هستید و برای گرفتن ویزا نیازمند پر کردن فرم هستید هزینه ویزا برای 21 روز 10$ می باشد برای آشنایی شما با فرم ویزا نمونۀ آن را در این قسمت قرار دادیم.

پس گرفتن ویزا باید پاسپوت شما کنترل شود پس از کنترل پاسپورت مهر ورود در پاسپورت شما زده می شود . حال می توانید وارد مرحله بعد یعنی ارزیابی گمرکی شود.

 تذکر: از به همراه داشتن قرص های کدئین دار اکیدآ خودداری کنید همراه داشتن این گروه قرص ها در کشور های سی آی اس (کشور های عضو شوروی سابق) جرم محسوب می شود و از  3 ماه تا 1 سال زندان در پی دارد.

 پس از ارزیابی گمرکی و باز بینی مدارک کابوتاژ خودرو شما باید در ارمنستان بیمه شود در مرز شعبه بیمه قرار دارد و به راحتی می توانید خودرو خود را بیمه کنید حتمآ اتیکت بیمه را به شیشه خودرو خود بچسبانید، در غیر این صورت پلیس به  راحتی می تواند شما را جریمه کند.

 و اما چند نکته در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی کشور ارمنستان :

1.بستن کمربند ایمنی برای سر نشینان جلو اجباری است.

2.جدا از تابلو های علایم راهنمایی و رانندگی به کف جاده و فلش های آن نیز دقت کنید.

3.در صورت نبود تابلو سرعت، حداکثر سرعت مجاز در شهر 60 کیلومتر و در جادهای ارمنستان تنها 80 کیلومتر می باشد.

4.به هیچ وجه در حالت غیر عادی رانندگی نکنید در غیر این صورت خودرو شما توقیف می شود.

و اما مسیر حرکت در ارمنستان بدین صورت می باشد:

 از مرز ارمنستان تا مقری 11 کیلومتر-

مقری تا کاپان 60 کیلومتر – کاپان تا کریس 73 کیلومتر – کریس تا یه قیکنازور 114 کیلومتر – یه قیکنازور تا آرتاشات 91 کیلومتر – آرتاشات تا ایروان 34 کیلومتر –

مسافت کلی از مرز تا ایروان 383 کیلومتر

سفر خوش و خاطره انگیزی را برای شما آرزومندیم، در شهر ایروان برای تهیه هتل، آپارتمان، هتل آپارتمان، تور های گردشری و راهنما فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *