صومعه خورویراب در تور ارمنستان

تور ارمنستان با خبرهایی جدید در راه است!

تور ارمنستان برای روزهای تعطیلی شما برنامه های خاصی چیده است؛ علاوه بر اینکه از دیدنی های ارمنستان قرار است بازدید کنیم، می خواهیم سری هم به یک صومعه بسیار جذاب و جالب و در عین حال تاریخی و قدیمی بزنیم که دیدنش خالی از لطف نیست.

 

تور ارمنستان در صومعه خورویراباین صومعه که خور ویراپ نام دارد جز آثار به جا مانده در بین کوه ها و تپه های ارمنستان است که واقعا جای دیدن دارد. خود کلمه خور ویراپ به معنی چاه عمیق است که همان صومعه ای است که وابسته به کلیسای ارمنی می باشد و در یکی از دشت های ارمنستان است. اگر درباره دشت آرارات شنیده باشید و دیده باشید، این دشت در نزدیکی مرز ترکیه قرار گرفته است. صومعه خور ویراپ یا همان چاه عمیق می شود گفت حوزه علمیه دینی مسیحیان بوده است و محل اقامت کاتولیکوس هم بوده، که در نزدیکی آن هم دوری بزنید، یک کلیسای دیگری است که مربوط به قرن 11 می باشد.

گریگور روشنگر را می شناسید؟! کسی است که آیین مسیحیت را به ارمنستان آورده و حتی به مدت 13 سال هم در این صومعه زندانی شده بود. صومعه خور ویراپ را یکی از اماکن مذهبی ارمنستان می دانند و امکاناتی مثل سیستم گرمایشی و حمام است. مسافرانی که چنین توری را انتخاب می کنند، می توانند از چنین جای دیدنی و جذابی را انتخاب کنند و حسابی استفاده کنند.

جالب تر از همه که باید بدانید، این جای دیدنی در نقطه صفر مرزی بین ارمنستان و ترکیه واقع شده است، بنایی که در زمان فرمانروایی دودمان ایرانی اشکانیان بر ارمنستان ساخته بود. این صومعه سیاهچالی گود و هولناک دارد و اینطوری است که واژه ارمنی ویراپ را برای این مکان استفاده کرده اند. با بازدید از این جای هیجان انگیز تجربه ای قابل لمس تر داشته باشید و لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *