تور ارمنستان را در یکی از بزرگترین شهرهای این کشور قرار است سر کنیم. شهری با زیبایی های ناتمام!

تور ارمنستان اعلام می دارد که باز هم برای شما برنامه ای ویژه به یادماندنی دارد. سفر به یکی از بزرگترین شهرها در سیونیک، کاپان که بین کوه های بلند و وسیع نیز توسط چند دره متعدد محاصره شده است. نامش هم از کلمه ارمنی کپل است که اشاره به رشته کوه های زنجیره ای دارد که به صورت همگرا قرار گرفته اند.

در طول قرن 18 کاپان پایگاهی برای داویت بک بود، یک مبارز آزاده ارمنی که مهاجمانی که به مرز جنوبی ارمنستان آمده بودند را گرفته است. این روستا به سرعت پیشرفت کرد و گسترده شد البته زمان جمهوری شوروی که زمین شناسان روسی آمده بودند که معدن ها قابلیت استخراج مواد معدنی دارند یا خیر که نقشه بسیار گسترده ای هم برای چنین مجتمعی در نظر گرفتند. خیلی فزات زیر زمینی هم هستند که هنوز در این منطقه کشف نشده اند که البته قطب نماها هم در برخی از مناطق شهر کار نمی کنند.

بازدید از جاهای دیدنی در تور ارمنستان

کوه خوستوپ به اندازه 3210 متر که در بالای شهر هم کاملا قابل دید است و می توانید راحت ببینید. راهی که بتوانید به قله چنین کوهی برسید از طریق روستای ورین واچاگان می باشد، تقریبا 3 کیلومتری جنوب غربی کاپان. تقریبا 7 کیلومتر تا خود قله می ماند که یک کلیسای کوچکی هم که ساخته شده می توانید ببینید. بهترین منظره دیدنی که در اینجا می توان دید منطقه ای است که از قرن 9 ام تا به حال به جا مانده. صومعه هم که یک بار به عنوان مرکز مذهبی و دیدنی برای پادشاهان سیونیک بوده است. تلاشی هم که برای برگرداندن 1978 کردند این بوده که بعدا متوقف شد وچیزی که از آن به جا مانده یک ساختمان بدون سقف با سنگ آهک قرمز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *