تور ارمنستان : دانشگاه های ارمنستان را بشناسید!

آژانس هواپیمایی ما تور ارمنستان را به شما معرفی می کند. شاید دوستی یا یکی از اعضای خانواده تان در ایروان ارمنستان در حال تحصیل می باشد، به همین ترتیب می توانید با تور ارمنستان به این کشور سفر کنید و هم خوش بگذرانید و هم از عزیزانتان بازدید کنید. اما علاوه بر آن چقدر درباره دانشگاه های ارمنستان می دانید؟! اسم های دانشگاه هایش را تا به حال شنیده اید؟ در این مطلب ما به معرفی و توضیحاتی درباره دانشگاه های ارمنستان پرداخته ایم. با تور ارمنستان سری هم به دانشگاه های ارمنستان بزنید!

مزايای دانشگاه های ارمنستان: 

1- تاييد مدارک توسط وزارت علوم تحقيقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
2- برخورداری دانشگاه ها از استانداردهای جهانی
3- پايين بودن هزينه های تحصيل و زندگی
4- امنيت بالای اجتماعی
5- نزديکی فرهنگی ارمنی با ايران
6- نزديکی و امکان سفر زمينی به ايروان (هرروز يک تا 2 اتوبوس از تهران به ايروان در رفت و آمدند)
7- قابل انتقال به ايران
8- بدون کنکور و پيش دانشگاهی
9- دوره آمادگی يكساله زبان (زيروکورس) به عنوان پيش دانشگاهی پذيرفته می شود.

معرفی دانشگاه های ارمنستان:

دانشگاه های ارمنستان همگی در شهر ايروان پايتخت اين کشور قرار دارند و از شرايط علمی و تحصيلی خوبی برخوردارند. دانشگاه هایی که مورد قبول وزارت علوم و وزارت بهداشت ايران هستند عبارتند از :

a. دانشگاه دولتی ايروان:

از جمله دانشکده های این دانشگاه دولتی عبارتند از رياضيات، انفورماتيک ، مکانيک ، فيزيک ، راديوفيزيک ، شيمی ، بيولوژی ، زمين شناسی ، مطالعات شرق شناسی ، زبان شناسی ارمنی ، زبان شناسی روسی ، الهيات ارمنی ، تاريخ ، جغرافيا ، حقوق ، روزنامه نگاری ، فلسفه ، روابط بين الملل ، جامعه شناسی ، اقتصاد ، مدیریت که درتمامی مقاطع ليسانس و فوق ليسانس و دکترا مورد قبول ایران است.

b. دانشگاه پزشکی دولتی ایروان :

شامل رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، تخصص های پزشکی. تخصص های پزشکی به زبان انگليسی در 42 تخصص (چشم، پوست ، راديولوژی ، جراحی ، گوش ، زنان و…). در موقع انتقال به ايران در امتحان دستياری شركت نموده و بايد حداقل 60% نمره نفر اول رشته مورد نظر را بياورد.

c. دانشگاه زبان های خارجی:

شامل رشته زبان و ادبيات روسی که تا مقطع فوق ليسانس مورد قبول ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.