تور ارمنستان در یکی از مسجد های دیدنی ارمنستان

تور ارمنستان شامل بخش های مختلفی است که یکی از آن ها که در برنامه هم می باشد، بازدید از مسجد های این کشور است که واقعا دیدنی است و یک لحظه هم نباید بازدید از اینجا را از دست داد. مسجدی که قرار است سری به آن بزنیم، مسجد کبود ارمنستان است که فقط یک مسجد نیست و پر شده از بخش های مختلفی که از لحاظ فرهنگی بسیار غنی است و تهیه دیده شده برای شما عزیزان.

مسجد کبود ارمنستان را در قرن 18 هجری ساختند و توسط قلی خان ساخته شده که در مرکز شهر ایروان قرار گرفته و زمان ساختش هم باید اشاره کنیم که ارمنستان جزیی از خاک ایران به حساب می آمده و در همین چند سال اخیر توسط معماران ایرانی مورد بازسازی قرار گرفت. در گذشته می گویند که اول 8 مسجد بوده و امروزه از آن همه مسجد تنها مسجد کبود به جا مانده که اگر یک دوری بزنید، می بینید یک کتابخانه داخلش هست که حدودا 8 هزار و پانصد کتاب تاریخی و جغرافیایی و عمومی در آنجا قرار گرفته اند. در مسجدی که به جا مانده کلاس های درس هم برگزار می شود که این کلاس های مختلف تقریبا می توان گفت بیش از 2 هزار دانشجو دارد که در زمینه های زبان فارسی و انگلیسی آموزش می بینند. حتی آن هایی که به تاریخ ایران و فرهنگ آن علاقمند هستند می توانند به مسجد کبود بیایند و به یادگیری و مطالعه بپردازند.

مسجد کبود در تور ارمنستان

این اطمینان را به شما می دهیم که از همراهی ما در تور ارمنستان بسیار لذت خواهید برد و پشیمان نخواهید شد؛ چرا که از بهترین جاهای دیدنی چنین کشوری دیدن می کنید و بیکار هم نمی مانید، زیرا آنقدر برای دیدن دارد که حوصله تان سر نرود و از تور مسافرتی خوشتان بیاید. پس برای اینکه این سفر را خوشتر و لذتبخش تر کنید، در تور مسافرتی آژانس هواپیمایی ما شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *