تور ارمنستان، تور ارزان ولی بسیار جذاب و زیبا!
شاید برایتان جالب باشد، اما خیلی از جذابیت های توریستی ارمنستان، در نزدیکی و البته خارج از شهر ایروان قرار گرفته است. به همین دلیل، در نصف روز هم می توانید مناطق بسیار زیادی را ببینید. ا گر بخواهید، می توانید یك تا كسی كرایه كرده و بسیاری از مناطق را از داخل ماشین ببینید. اگر هم به پیاده روی علاقه داشته باشید، پس وقت را هدر ندهید و در تور ارمنستان ثبت نام کنید و هم در هزینه و هم در وقت خود صرفه جویی كنید.

تور ارمنستان جاذبه های گردشگری زیادی را برایتان آورده آورده است

– اولین جایی که از دیدنش پشیمان نمی شوید، معبد گارنی :
این معبد، به خدای طای رومی ها نسبت داده شده و به وسیله ی یكی از پادشاهان ارمنی به نام ترداد اول در قرن یك میلادی ساخته شده است. هنگامی كه مسیحیت وارد ارمنستان شد، از این معبد به عنوان خانه ی تابستانی خانواده ی سلطنتی استفاده می شد.

– این مکان را هر کس دیده ، محال بوده که بار دوم هم به دیدنش نیاید، حمام رومان :
محل استقرار شاه بوده و امروزه به وسیله ساختمانی مدرن پوشیده شده است. در قرن هفتم میلادی، كلیسایی نیز كنار آن ساخته شد. حمام رومان را از پانزده نوع سنگ طبیعی رنگارنگ ساخته اند. در خرابه های نزدیك معبد، ویشاپ که تصویری است حجاری شده از یک اژدها، بر روی یک سنگ قرار گرفته است. این سنگ، علامتی برای وجود آب در محل بوده. بعضی از نوشته های میان سنگ، نوشته هایی از شاه آرگیشتی در قرن هشت قبل از میلاد بوده. معنی آن چه نوشته این است: «آرگیشتی، پسر مِنوآ، انسان ها و احشام را از گارنی به ارِبونی آورد تا بتواند جامعه ی جدیدی را بسازد. »

– صومعه ی گِقارد هم دیگر دیدنی که در تور ارمنستان نباید از دست داد!
این صومعه، بعد از اینكه پهلوی حضرت مسیح به وسیله ی نیزه، هنگام به صلیب كشیدن او، سوراخ شد، به این نام نامیده شد. صومعه ی گقارد در گوشه ی درهای بسیار زیبا و چشم نواز قرار گرفته است. نیزه ی متعلق به آن دوره نیز در این مكان نگه داری می شده اما حالا در خزانه ی مقدس در اشمیاتزین نگه داری می شود. افسانه ها، این صومعه را مربوط به قرن چهارم می دانند. این صومعه، قبلا آیریوانك نام داشته كه به معنای صومعه ای است كه در غار بوده است. در سال ٩٢٣ میادی، این صومعه در تهاجم اعراب به آتش كشیده شد. هنگامی كه به صومعه رسیدید، بالای تپه، می توانید خانه هایی را كه به دست راهبان ساخته شده ببینید. به درختانی كه نزدیك صومعه قرار دارند، تكه هایی از پارچه بسته شده. این كار  توسط مردم یا بهتر است بگوییم توسط كسانی كه دعا و تقاضایی دارند بسته می شود و با این كار می خواهند دعا یا خواسته ی آن ها
قبول شود. كنار دیوار های صومعه، دو كلیسای اصلی آن قرار دارند كه مربوط به قرن سیزده هستند. بیرون، بالای در جنوبی، یک علامت خانوادگی وجود دارد كه مربوط به خانواده ی پرنس زا كاریان است كه این بنا را ساخته. موضوع این سَمبُل، شبیه سَمبُل های خاورمیانه ای است و علامت شیر پادشاهی نیز در آن به چشم می خورد. سمت راست دهلیز، دو ورودی به سمت كلیساهای كوچك وجود دارد كه از سنگ ساخته شده اند. ورودی ای كه سمت چپ قرار دارد، مربوط به سال ١٢٤٠ میادی است و در آن حوضی وجود دارد كه می گویند آب آن مقدس است و خوشیمن و پاشیدن مقداری از آن روی پوست، باعث شادابی و جوان ماندن آن می شود.

– این بار یک شهر ساحلی در نزدیکی ارمنستان، شهر بسیار زیبای سِوان :
شهر كوچک سِوان در ٦ كیلومتری صومعه ی سِوان قرار گرفته است. از ساحل غربی دریاچه، می توانید از طریق راهی خا كی به شهر برسید. اصلی ترین خط ساحلی در امتداد ضلع جنوبی شبه جزیره سواناوانک قرار دارد. این ساحل، خیلی زود تبدیل به اصلی ترین ساحل در تابستان های گرم شد و ورزش های ساحلی مثل والیبال ساحلی، اسكی روی آب و قایق های پدالی، خیلی زود در آنجا رونق گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *