تور آنتالیا : مقبره و مسجد آهی یوسف در را آنتالیا ببینید!

گردشگرانی که از طریق تور آنتالیا به شهر آنتالیا سفر می کنند، محال است که از دیدنی های آنتالیا صرف نظر کنند. تور آنتالیا علاوه بر این که دارای امکانات بسیار خوبی می باشد، نیز دارای زیبایی های منحصر به فردی می باشد که هر مسافر و گردشگری از دیدن آن ها سیر نمی شود و در طی زمانی که با تور آنتالیا سر می کند از مکان های دیدنی و گردشگری آن دیدن می کند و در چنین شرایطی لحظاتی خوش و به یاد ماندنی را برای خود به جا می سازد. 

مقبره آهی یوسف را در تور آنتالیا فراموش نکنید!

یکی از این مکان های زیبا که در تور آنتالیا شاهد آن می باشید، مقبره آهی یوسف است که در محله سلجوق قرار گرفته، در کوچه ای به اسم مرمرلی در شهر آنتالیا که در سال 1249 اسمش را آهی یوسف گذاشتند و با همین نام هم بنا شد. اگر بخواهیم از معماری مسجد بگوییم این طور ساخته شده که بشتر سنگ می بینید و کوچک و مربعی شکل هم هست. به قسمت جنوبی مسجد بروید بین دیوارهای قلعه، مقبره آهی یوسف قرار گرفته که مردم ترکیه بسیار احترام هم می گذارند.

بعد از بازسازی که انجام شد، سال 1992 بود و سال 2008 هم که به شکل فعلی اش در آمد. بخشی از مسجد هست که بسیار زیبا می باشد و این جذابیت دو برابر شده، به خاطر استفاده از پاره آجر و قلوه سنگ هایی است که برای طراحی ظاهری آن استفاده شده است. نمایی دیدنی که علاوه بر آن اگر دقت کنید، می بنیید که ورودی مسجد که به داخل ساختمان راه دارد، در سال 1249 ساخته شده است، به این صورت که شامل یک در می باشد و نیچه بالای آن می باشد، و این که پنجره های مستطیل شکلی روی هر دو طرف آن دیده می شود، هم چنین چنین پنجره هایی را در قسمت غربی جلو می بینید و سه تا از این پنجره ها نیز در قسمت شرقی ساختمان می باشد. در بخش جنوبی بنا دو پنجره دیگر هم موجود می باشد. بخش مربعی شکل بنا با یک گنبد پوشیده شده است. مسجد زیبای آهی یوسف دو طبقه است که در طبقه پایین آن گورستان قرار گرفته و طبقه دوم آن به عنوان مسجد تلقی شده است که با گنبد پوشیده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *