تور آنتالیا را در یکی از بهترین فصل ها و آب و هوایی مناسب به شما پیشنهاد می کنیم!

تور آنتالیا که امروزه توسط بسیاری از گردشگران در سراسر دنیا به عنوان مکانی برای استراحت و تفریح انتخاب می شود، در هر فصلی دارای آب و هوایی متغیر است. اما خبر خوشی که باید داد اینکه در هر فصل از سال می توانید از آنجا دیدن کنید؛ زیرا آب و هوای آن در هر شرایطی برای اقامت مناسب است. البته بیشتر ایام سال آفتابی است، اما گردشگران از این بابت خیلی خوشحالند، آن هم به دلیل استفاده از تفریحات آبی موجود در آنتالیا است.

تور آنتالیا در یک شرایط آب و هوایی عالی

نکته قابل توجهی که درباره آب و هوای آنتالیا باید در نظر داشت، بحث هوای مدیترانه ایش می باشد که البته در زمستان ها هوایش معتدل است. مثلا از اواسط فروردین تا آبان یعنی می شود از آوریل تا نوامبر که هوا و آب دریا عالی است برای شنا کردن و آفتاب گرفتن. این هم باید در نظر داشته باشیم که در تابستان ها آب و هوای آنتالیا و سواحلش بسیار خشک و داغ است و به خاطر همین آب و هوا نیمه گرمسیری می باشد.

اگر در نزدیکی کناره های غاره های غربی باشید، چنین شرایط آب و هوایی را بیشتر درک می کنید، چون بین 30 تا 45 درجه گرمای هوا در حال تغییر است. دمای میانگین هوا در مناطق مدیترانه ای بین 22 درجه می باشد که گرمترین ماه می باشد و 18 درجه هم جز سردترین شرایط آب و هوایی اش است. البته به طور فصلی متغیر است. اما دمای میانگینی که در نظر گرفته شده، بین 18.4 درجه است. در زمستان ها دمای هوا به 15.5 درجه می رسد و سمت شب که می رویم، به 6.6 درجه هم می رسد. در بهار دوباره درجه دمای هوا بالا می رود و حتی به 21.5 درجه هم می رسد و به در زمان عصر و رو به شب به 11.3 درجه می رسد. در طول تابستان هم متوسط دمای هوا به بالای 32.6 درجه می رسد و متوسط پایینش به 21.1 درجه می رسد. با فرارسیدن فصل پاییز هم دما کاهش پیدا می کند و به دمایی بالای 26 درجه در طول روز می رسد و سپس به 14.8 درجه در شب سقوط می کند.

با این حساب می توانید تصمیم بگیرید که در چه شرایط آب و هوایی می توانید با کنار بیایید و با کدام فصل راحت تر هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *