تور آنتالیا و گشتی در کوچه های پیچ در پیچ کاله ایچی !

من خودم شخصیتی دارم که به دنبال کوچه و محل های قدیمی می روم و دوست دارم قدم به محله هایی بگذارم که تو در تو هستند و آنقدر باید بروی تا به انتهای این کوچه برسی و ببینی که چه چیزی در آن انتها در انتظارت است، در نهایت هم به باغی سر سبز می رسیم که بسیار دیدنی و زیبا است. پس از این همه سختی و دشواری به جایی می رسید که لذت می برید. در تور آنتالیا هم به محله ای می روید که بسیار زیبا و دیدنی است. حتی شاید همین تجربه ای که برایتان تجسم کردیم به واقعیت بپیوندد و شما را درگیر جاذبه هایش کند. پس با ما در تور آنتالیا همراه شوید.

می خواهیم به شهری قدیمی در آنتالیا به نام کاله ایچی یا kaleici برویم. محله پیچ در پیچ کاله ایچی که برای گردش و قدم زدم ساخته شده است و برای کسانی که عاشق پیاده روی و قدم زدن هستند، بسیار مناسب است. این محله دیدنی دارای عمارت های سفید با سقف های قرمز است که مربوط به دوره اتومان می باشد؛ در واقع در اطراف خیابان های سنگ فرش شده می باشد، در حال حاضر هم محل بوتیک ها، هتل ها، مغازه های سوغاتی و گالری های هنری و رستوران های بسیار هم در این اطراف دیده می شود.

کاله ایچی در تور آنتالیا

این مکان را برای آن هایی که عاشق مکان های تاریخی و باستانی با آثار و نقوش باستانی هستند معرفی می کنیم که مسیر را عوض نکنند و همچنان ادامه دهند، که این مکان قدم به قدم پر شده از نقوش و طرح های دنیای قدیم که آنقدر جذابیت های توریستی و گردشگری دارد که نخواهید از آنجا دل کنده و سراغ جای دیگری بروید.

مسیر را که دنبال کنید، به میدانی می رسید که به نام کاله کاپیسی می باشد و میدان اصلی این محله می باشد، و دارای یک دروازه و برج ساعت است که از سنگ ساخته شده است، هم چنین علاوه بر این که چنین جاذبه زیبایی را می بینید فراموش نکنید که یک جذابیت دیگری هم این محله دارد و آن مسجد تکلی مهمت پاشا است که به قرون هجدهم بر می گردد و دارای کاشی کاری های شگفت انگیزی است که در داخل آن کار شده است. بسیار دیدنی که حتی در قسمت دیگر آن هم شاهد مناره های زیبای کیساک خواهید بود، در واقع مناره ای کوتاه و ناقص است.

این ساختمان که با عنوان معبد رومی شناخته می شده است، پس از آتش سوزی قرن نوزدهم تنها بازمانده بود که بعدها به یک کلیسای بیزانسی تغییر کاربری داد و سرانجام مبدل به یک مسجد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.