آفریقای جنوبی نوروز 96


تورهای نوروز 1396 بزودی پیش فروش میگردد

تور آفریقای جنوبی نوروز 1396

در این مطلب به زیر مجموعه ای از تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 می پردازیم، که می توانند شامل تعداد روزهای اقامت مسافران باشند، به طور مثال ممکن است تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 به صورت چند شب و چند روز اقامت در هتلی پنج ستاره باشد، که همراه با صبحانه، ناهار، شام باشند، بسته به نوع و روزهای تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 ممکن است چند روزی را به گشت و گذار و تفریحات اختصاص دهند، سپس برنامه های دیگری در پیش داشته باشند. در این تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 ، به دلیل اینکه بسیاری از مسافران با زبان آفریکانس آشنا نیستند، می توانند از امکان داشتن مترجم زبان فارسی و آفریکانسی بهره ببرند. حتی ممکن است بیمه مسافرتی هم به مسافران تعلق پیدا کند.

هتل های پیشنهادی آفریقای جنوبی در تور آفریقای جنوبی که می توانید در آن اقامت داشته باشید :

 

 • جامبو گست هاوس

میهمان پذیر 5 ستاره و مجلل Jambo ، در دامنه تپه Hill و در مجاورت مرکز پر رفت و آمد منطقه Green Point واقع و بهشتی آرام و پر نعمت را برای میهمانان خود فراهم آورده است. میهمان پذیر که در قلب شهر Cape Town قرار گرفته، اقامت ممتاز و مجللی را به میهمانان خود ارائه میدهد.

 • هتل رادیسون بلو ساندتن

هتل نوساز Radisson Blu، موقعیت ممتازی را در قلب منطقه تجاری شهر Sandton به خود اختصاص داده و درگاه زیبای آن مقدمات یک تعطیلات به یاد ماندنی را فراهم آورده است.

 • ایگل کرست اکزکیوتیو لاج

امکانات رفاهی هتل شامل مرکز سلامت و آبگرم می باشد.ارائه خدمات نگهداری از اطفال و وجود زمین بازی مخصوص کودکان، سفر شما و دلبندانتان را به روزهای به یاد ماندنی تبدیل خواهد کرد.اين هتل داراي 5 اتاق مي باشد.اتاق جلسه کاملا مجهز در هتل موجود ميباشد.

 • هتل کیپ تاون لاج

کلیه اتاقهای این هتل تمیز و راحت می باشد.کارکنان مهربان و با دقت هتل، آماده خدمت رسانی میباشند.امکانات رفاهی هتل شامل استخر سرباز (فصلی) می باشد.از دیگر امکانات هتل میتوان به ارائه خدمات نگهداری از اطفال اشاره کرد.اين هتل داراي 119 اتاق مي باشد .

تور آفریقای جنوبی | تور چین | تور مالزی |تور دبی | تور ارمنستان | تور تایلند 

تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی نوروز 1396

برخی از مکان های دیدنی  آفریقای جنوبی که بهتر است در تور آفریقای جنوبی از آنجا دیدن کنید …

nav-bott1

 • غارهای استوک فونتین

  گاهواره بشرغارهای استوک فونتین در 50 کیلومتری شمال غرب ژوها‌نسبورگ واقع شده است. این غارها نه تنها به دلیل سنگ‌های استالاگمیت (stalagmits) یا زیر گلفهشنگ و گلفهشنگ‌ها (stalatctites) خود از شهرتی فراوان برخوردار شده است ،حتما در تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 از این مکان دیدن کنید .

 • پارک ملی کروگر

  تمام جهانگردانی که به آفریقا مسافرت می‌کنند حتماً باید تجربه یک صحرانوردی یا سافاری داشته و حیات‌وحش این قاره همچون شیرها و فیل‌ها را از نزدیک تماشا کنند. این صحرا‌نوردی دقیقاً همان چیزی است که می‌توان در پارک ملی کروگر آنرا مشاهده کرد.حتما در تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 از این مکان دیدن کنید .

 • پارک بازی فیندا

  پارک بازی فیندا در 300 کیلومتری سواحل شرقی دوربان قرار دارد. این پارک یکی از پرجاذبه‌ترین مناطق حفاظت شده آفریقای جنوبی به شمار رفته و در آن اکوسیستمی هفت‌گانه همچون نخل‌های ساوانه (savannnah) بوته‌های کوهستانی، جنگل‌های شنی و زمین‌های پراز خار و تیغ پوشش 140 کیلومتری از آن را در برگرفته است.حتما در تور آفریقای جنوبی از این مکان دیدن کنید .

 • کوه تاریک و دره خروشان رودخانه بلاید:

  کوهستان دارکنزبرگ (کوه تاریک)، مرتفع‌ترین کوه آفریقای جنوبی محسوب می‌شود. جای شگفتی نیست اگر تصور کنیم این منطقه همان مرکز زمین در نظر گرفته شود. کوهستانی که الهام بخش خلق اثر مشهور ارباب حلقه‌ها بوده است.حتما در تور آفریقای جنوبی از این مکان دیدن کنید .

 • موزه آپارتاید

این موزه که در سال 2001 در شهر ژوهانسبورگ افتتاح شده یکی از پربازدید کننده‌ترین و تأثیربرانگیزترین موزه‌های این کشور به شمار می‌رود.

نمایش مسلسل گونه آغاز تاریخ خون‌بار آفریقا در سال 1948 و اتمام آن در سال 1994، تجربه‌ای سرشار از آوارگی مردم و استعمار زورگویان جاه‌طلب را به یاد بازدید‌کنندگان خود می‌آورد.حتما در تور آفریقای جنوبی از این مکان دیدن کنید .

 • سان سیتی

سان سیتی در واقع یک شهر نیست بلکه مجتمع بسیار بزرگ توریستی مانند نمک آبرود است که در یک پروژه عظیم به صورت یک شهرک تفریحی در آمده است یکی از مکانهای تفریحی آن entertainment center است که در واقع محلی سرپوشیده و شامل امکانات مختلف تفریحی از جمله:کازینو-شهربازی کودکان-سالن کنسرت-سینما- انواع رستورانهای بین المللی-مراکز خرید صنایع دستی-و سالنهای بازیهای گروهی مانند :بینگو میباشد.بینگو مانند دبلنا است که شما در یک سالن ۱۰۰ نفره نشسته و گروهی دبلنا بازی میکنید.

تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی

تور آفریقای جنوبی

   

  آب و هوا 

   آب و هوای آفریقای جنوبی که لازم است قبل از رفتن به تور آفریقای جنوبی نوروز 1396 بدانید :
سفر به آفریقای جنوبی در هر وقت از سال مطبوع است. اما ترجیحا فصل زمستان پیشنهاد می شود.
بعضی از روز های تابستان گرم است، اما گرمای كشنده  را در این كشور نخواهید یافت. مردم بسیاری، چه خارجیان و چه از اهالی آفریقای جنوبی، از راه رفتن در آفتاب درخشان آنجا،  و اگر سفید پوست باشند، از برنزه كردن پوست بدن خود در پلاژ ها، لذت بسیاری می برند. تابستان های این كشور روی هم رفته آزار دهنده نیست. آفریقای جنوبی سرزمین جنگل های داغ و پر بخار نیست، بلكه كشور ی است با دشت های پهناور، كه در آن بوته زار و علفزار به مراتب بیش از جنگل است. دشت های سبزه پوش آن را “فلات” (Veld) می نامند. در تابستان هوای این دشت ها بسیار گرم است ولی آزار دهنده نیست. فراموش نكنید كه قسمت عمده خاك آفریقای جنوبی اصلا در منطقه حاره نیست.
با این همه، بهتر است در زمستان به آفریقای جنوبی بروید، زیرا بخشی از “پارك ملی كروگر” در مناطق حاره ای، پست و بسیار گرم فلات مركزی واقع شده است. مسئولان این پارك بسیار دیدنی و شگفت انگیز، برای جلوگیری از انتقال بیماری به بازدید كنندگان در اثر گرما، جز بخش كوچكی از پارك در جنوب، سراسر آن را بر روی بازدید كنندگان می بندند.
البته توجه داشته باشید كه ماه های زمستان در آفریقای جنوبی مصادف با فصل بهار و تابستان در ایران است. زمستان در آنجا در اوایل فروردین ماه آغاز می شود. میانگین دما در آفریقای جنوبی در حدود 8 تا 30 درجه سانتیگراد در تغییر است.
 
                        

   فرهنگ

برخی از فرهنگ های  آفریقای جنوبی که خوب است در تور آفریقای جنوبی بدانید :

فرهنگ

فرهنگ آفریقا توسط یک نظام کاملا” یکپارچه از ارزشهای اجتماعی مشخص می شود، از طریق فرآیندهای تاریخی اطلاع داده می شود که از سازمان اجتماعی خود پشتیبانی می کند. جالبترین ویژگی فرهنگ آفریقایی ماهیت تقریبا” یکدست از یک شبه زبان آفریقائی است، که عناصر غیر کلامی برقراری ارتباط آن برای تغییر مفهوم و انتقال احساس بکار می روند. همچون اروپایی های جنوبی، آفریقایی ها بیشتر حراف، گرم و متعهد می باشند. این شبه زبان آفریقایی در مجموعه ای از روابط تاریخی و باورهای معنوی باستانی ریشه دارد که در نسل، زبان، سیاست در حال شکوفائی، و نیز تراژدی های توامان برده داری و استعمار آفریقا جای گرفته اند.

گویشهای شبه زبانشناختی آفریقایی ها، و تنفسهای اجتماعی بنیادی به سادگی قابل تشخیص بوده و در یک فلسفه باستانی قوی و عمیقا” جا افتاده ریشه دوانده که حتی در مواجهه با جابجایی های گسترده اجتماعی و جغرافیای سیاسی حاصل از تغییر نمودار جمعیتی نیز مستلزم تداوم و تعالی آنها است.

فرهنگ نوین آفریقایی از طریق پاسخهای پیچیده به امپریالیسم عربی و امپریالیسم اروپایی بروز می یابد. در شروع اواخر دهه ۱۹۹۰، آفریقایی ها بطور فزاینده ای می خواستند هویت خود را مجددا” اظهار نمیند. خصوصا” در شمال آفریقا خودداری از پذیرش برچسب عربی یا اروپایی منجر به بک نوع سرریز تقاضاها برای پاسداشت زبانها و فرهنگ بومی آمازیغ در مراکش، مصر، الجزایر و تونس منجر شد. پیدایش (باور) همه آفریقائی گرائی از زمان افول آپارتاید، سبب افزایش تقاضاها برای حسی احیا شده از هویت آفریقایی گردید. در جنوب آفریقا، روشنفکران جوامع مقیم از اعقاب اروپایی بطور فزاینده ای به خاطر دلایل فرهنگی تا علل جغرافیایی یا نژادی هویت آفریقایی پیدا کردند. معروف است که برخی افراد، مراسم مذهبی انجام می دادند تا عضو جوامع زولو یا سایر شوند.

شباهتاهای میان فرهنگهای گروه های مختلف نژادی و ملی به آفریقا جلوه ای از همپوشانی فرهنگها بخشید. در واقع طبیعت فرهنگ آفریقایی شامل سلسله ای از عناصر مرتبط معنوی می شود. جایی که خطوط شکاف فرهنگی قرار می گیرند، آنها به سرعت به عناصر ستبر تر و انگیزه سازتری تمایل می یابند که معنوی گرایی آفریقایی را نشان می دهد. اما، خطوط شکاف فرهنگی، بین آن دسته از آفریقایی هایی بارز است که به سبکهای زنگی غربی یا باختری شبیه شده اند و نیز آفریقایی هایی که اصول اخلاقی و سنتی قدیم آفریقا را رعایت نموده یا به آن عمل می کنند.

بیشتر فرهنگ سنتی آفریقا در نتیجه سالها غفلت و سرکوب در اثر رژیمهای استعماری و نو استعماری نابود شده است. اکنون یک نوعی قیام در انجام کوششهایی برای کشف مجدد و بخشیدن مجدد شهامت به فرهنگ سنتی آفریقا تحت جنبشهایی صورت گرفته همچون رنسانس آفریقایی به رهبری تابو مبکی، تمرکزگرایی آفریقایی به رهبری گروه قدرتمندی از فرهیختگان از جمله مولفی آسانته و نیز تشخیص فزاینده ای از معنویگرائی سنتی از طریق جرم زدایی از وودوو (در غرب آفریقا) و دیگر اشکال معنویت. در سالهای اخیر فرهنگ سنتی آفریقا با فقر روستایی و کشاورزی برای معاش مترادف شده است.

فرهنگ مدنی در آفریقا، که هم اکنون با ارزشهای غربی همراه شده، تضاد بزرگی با فرهنگ سنتی مدنی آفریقا دارد که زمانی غنی بود و بر اساس استانداردهای نوین غربی دلخواه بوده است. شهرهای آفریقایی همچون لوآنگو، مبانزا کنگو، تیمبوکتو، تیبس مصر| تیبس، مروئه و دیگرشهرها به عنوان پررونق ترین مراکز شهری و صنعتی، پاکیزه، با طرحی مناسب، و پر از دانشگاه ها، کتابخانه ها، و معابد محسوب شده بودند. این تصویر از زندگی سنتی شهری در آفریقا تضاد عمیقی با شهرهای اروپائی داشت که آلوده، شلوغ و به هم ریخته بودند… ویژگیهایی که تا حدود زیادی حفظ شده اند.

اصلی و با دوامترین خط شکاف فرهنگی در آفریقا، جدایی بین روستا گرایی| روستا گرایان و کشاورزی| کشاورزان است. این فاصله هرگز مبتنی بر رقابت اقتصادی نیست و نبوده است، اما تا حدودی بر مبنای سیاست استعماری نژادگرایی است که روستاگرایان به عنوان یک نسل متفاوت که از کشاورزان پدید آمده اند می داند، و یک شکل از آپارتاید را بین دو فرهنگ در آغاز دهه ۱۸۸۰ اعمال نموده که تا دهه ۱۹۶۰ ادامه می یابد. اگرچه قدرتهای استعماری اروپا بطور گسترده ای صنعتی شدند، بسیاری از مدیران و فلاسفه ای که نوشته های آنها وجود استعمار را منطقی قلمداد می کرد، سیاستهای شبه علمی به نژادی و نژادپرستانه را بر روی آفریقایی ها طی آزمایشهای مهندسی انحرافی اجتماعی انجام دادند.

بیشتر دسته بندی مجدد نژاد پرستانه در آفریقایی ها جهت تناسب یافتن با الگوهای اروپایی، متناقض و ناهمگرا بوده است. اما، به دلیل مشروعیت بخشی به آنها و قوانینی که از این سیاستها وضع شده که دارای پشتوانه نیروی پلیس، اثبات علمی و قدرت اقتصادی بوده، آفریقایی ها یا با ایستادن در برابر قوانین جدید، واکنش نشان دادند، یا آنها را به نفع (ایده) همه آفریقائی گرایی رد کردند. تمامی اعضای جوامع وافراد آفریقایی از طریق هیئتهای استعماری به نژادی مورد سنجش قرار گرفتند و هویتها و اصالت نژادی آنها بر اساس دانشی نامعلوم مجددا” تعیین گردید. مدارس کلا” مشابه اروپائی ها در برخی جنبه های فیزیکی یا فرهنگی به تدریس پرداختند که نسبت به دیگر آفریقایی ها برتری داشت و شایسته امتیازات بیشتری بود. این مسئله از سوی دیگر اروپائیانی موجب خصومت شد سوسیالیستها و کمونیستها که آفریقایی ها را بر طبق گروه های مبهم می شناختند که بر مبنای معیارهای اروپایی الگوسازی شده بود.

ساده ترین راه برای تقسیم آفریقایی ها در راستای خطوط اقتصادی بود. روستا گرایان، کشاورزان، شکارچیان و آفریقایی های غربزده، همه به وضوح فرهنگهای قابل تشخیصی را تشکیل می دادند که هر کدام نقش متفاوت و از شکل افتاده ای را در سیاست نوین آفریقا ایفا می نمود. آفریقائی های غربزده، خصوصا” نوبی های سنگالی و سودانی از مراکز شهری چون داکار و خارطوم، به عنوان توده ای از ارتشهای استعماری علیه آفریقاییهای روستایی استفاده می شدند. روستاگرایان با ضبط همده فروشی سرزمینهای چرا به نفع امور کشاورزی به گروه های تندرو (افراطی) تبدیل می شدند. کشاورزان به خاطر زمین و آب با روستاگرایان پس از اقدامات سنتی سهم دهی در اثر سیاستهای استعماری از بین رفت، درگیر شدند.

علاوه بر این، حجم فزاینده ای از انسان شناسی نظری و دانش نژادی، باورهای کاذبی را راجع به برتری و حقارت آفریقایی ها با سوابق فرهنگی و اقتصادی متفاوت ایجاد نمود. اکثریت گسترده ای از طبقه فرهیخته در آفریقا از بیگانگان بودند و خواهان ارائه بازنمایی هایی غیر بومی و برون سرزمینی از آفریقا بودند. اعمال احکام و سیاستهای دولت موجب تولید آثاری شد که تعصبات استعمارگران اروپایی را مورد تایید قرار می داد.

هنر و معماری آفریقا بیانگرتنوع فرهنگهای آفریقایی می باشند. قدیمی ترین نمونه های موجودهنری در آفریقا مهره های ۷۵هزار ساله ای می باشند که از صدفهای ” ناساریوس” ساخته شده و در غار بلومبوس کشف شده اند. هرم کبیر گیزا در مصر بلندترین سازه معماری جهان برای مدت ۴هزار سال تا زمان ساخت برج ایفل بود. مجموعه اتیوپیایی کلیساهای یک پارچه در لالیبلا درکلیسای سن جرج نمونه ای از آن است، به عنوان یکی از عجایب دیگر مهندسی می باشد.

 

 

 واحد پول

 اولین نکته ی مهم قبل از سفر به یک کشور خارجی و تور آفریقای جنوبی  اطلاع از واحد پول آن کشور است . باید بدانیم که در آن کشور مردم از چه واحد پولی در معاملاتشان استفاده می کنند و واحد پول ما چه  ارزشی دارد.

تور آفریقای جنوبی را خریداری کرده اید و قبل از سفر باید بدانید که واحد پول این کشور  رند است .

 

               

  دین و زبان

 مذهب

ماهیت مذاهب سنتی آفریقا که لازم است در تور آفریقای جنوبی بدانید :

پایبندی مردم آفریقا به سنت های اجدادی به حدی است که اندیشمندان اروپائی قرن هیجده ونوزده میلادی آنرا بعنوان یک کیش ومذهب بومی تلقی کرده وازآن به عنوان پرستش نیاکان[۲]تعبیر کرده اند.

روشنفکران آفریقایی درچند دهه گذشته مجبور شدند تا مقدار زیادی از وقت وانرژی خودرا صرف توضیح این حقیقت نمایند که نیاکان به عنوان انسانهایی که درگذشته زیسته اند فقط مورد احترام ومایه افتخار می باشند وبرخلاف رب النوع های بشری وخداوند مورد پرسیتش قرار نمی گیرند.

واقعیت این است که زندگی نسل های امروزی چیزی جز سرچشمه هایی از افکار اجتماعی پیشینیانشان نیست وهمه نهادهای اجتماعی که بعنوان بخشی از ازجامعه انسانی در حال فعالیت وحیات هستند، ازنظر ساختاری مشابه آنچه که درگذشته بوده می باشند وفقط درشکل ظاهری باهم تفاوت دارند.اگرچه اجداد ونیاکان نسل جدید برای سالیان سال این دنیای خاکی را ترک گفته اند ولی آداب ورسوم وسنت های بنا نهاده شده توسط نیاکان برای نسل جدید قابل احترام می باشد واین استقامت وپایداری وپایبندی در پیروی از سنت ها ریشه درجاودانگی روح وجهانی بودن آن دارد که این موضوع هم خود ریشه دریک باور عمومی مبنی بر جاودانگی یک روح کلی وحاکمیت خالقی مقتدر به نام خداوند متعال دارد وهمین باور است که نسل جدید را به نسل گذشته مرتبط می سازد.

بدون شک کسانی که مسیر زندگی را یک بار پیموده اند ، تجاربی را کسب کرده اند وازآنجایی که در زندگی مسیرهای مشخصی وجود دارد، مسلماً تجارب وآموخته هایی که نسل گذشته بدست آورده اند برای آیندگان ارزشمند خواهد بود، بدین جهت است که نسل جدید ، نیاکان خودرا بعنوان راهنمایان وهدایتگران این دنیایی خود که می توانند به آنها قدرت وافتخار اعطاء نماید، قبول دارند واگرچه حتی این توجه وتتبع ازنیاکان درملل آفریقایی گاهی آنقدرافراطی است که دیگران به آن پرستش تعبیر میکنند.

اعتقاد نیاکان آفریقایی براین باور استوار است که نسل آنها باید در رفاه کامل بسر برد ولذا آنان باید به نسل جدید کمک نمایند تا آیندگان ازیک زندگی مطلوب برخوردار شوند وبراین باورند که نسل جدید را وادار کرده اند تا برای کامیابی در زندگی وجوامع انسانی از رفتار وسلوک نیاکان خود بهره جویند وازتجارب ارزنده نیاکان شدیداً حراست وپاسداری نمایند تا ِآیندگان هم بتوانند برای کامیابی از زندگی وایجاد یک جامعه مطلوب، ازاین تجارب ارزشمند میراث گذشتگان بهره مند شوند.

ازدیگر اعتقادات مردم آفریقا این است که روح اجداد ونیاکانشان آنقدر قدرتمند است که می توانند کسانی را که سنت شکنی می نمایند وازآداب وسلوک اجدادی پیروی نمی کنند به سختی مجازات کنند وآنان را از زندگی محروم نمایند، این درحالی است که اگر کسی پایبندی به سنت ها وتبعیت از ارزشهای فرهنگی اجدادی را درعمل نشان دهد، ارواح نیاکان با حمایت های خود، اورا به کامیابی وپیروزی خواهند رساند واینان همواره از یک زندگی با نشاط بهره مند خواهد شد.

زبان مردم آفریقای جنوبی که لازم است در تور آفریقای جنوبی بدانید :

امروزه تعدادی از کشورها بیش از یک “زبان رسمی” دارندبر اساس بیشترین برآوردها، آفریقا کلا” شامل بیش از هزار زبان می باشد، برخی این رقم را تا بیش از دوهزار تحمین زده اند (بیشتر آفریقایی تا دارای ریشه اروپایی). آفریقا عمده ترین قاره چند زبانه در جهان است؛ و این مسئله نادر نیست که افرادی را بتوان یافت که نه تنها به زبانهای مختلف آفریقایی، بلکه یک یا دو زبان اروپایی نیز به روانی تکلم می نمایند. چهار خانواده زبان| خانواده های زبان اصلی بومی در آفریقا وجود دارند.

زبانهای آفریقا آسیایی| ” آفریقایی آسیایی” یک خانواده زبانی از ۲۴۰زبان و ۲۸۵ میلیون نفر متکلم آن در سراسر آفریقای شرقی، شمال آفریقا، ساحل، و اسیای جنوب شرقی هستند.

خانواده زبان نیلو صحرایی| ” نیلو صحرایی” شامل بیش از یکصد زبان می باشد که توسط ۳۰میلیون نفر به آن تکلم می شود. زبانهای نیلو صحرایی بیشتر در چاد، اتیوپی، کنیا، سودان، اوگاندا، و شمال تانزانیا صحبت می شوند.

خانواده زبانهای نیجر کنگو| ” نیجر کنگو” بیشتر نواحی زیر صحرای آفریقا را پوشش می دهند و احتمالا” بزرگ ترین خانواده زبانی در جهان از لحاظ زبانهای متنوع است. تعداد عمده ای از آنها زبانهای بانتو| بانتو بوده که در بیشتر نواحی پایین صحرای آفریقا تکلم می شوند. تعداد زبانهای خوئیسان| “خوئیسان” حدود ۵۰عدد بوده و توسط تقریبا” ۱۲۰هزار نفر در آفریقای جنوبی تکلم می شوند. بسیاری از زبانهای خوئیسان زبانهای در مخاطره| به خطر افتاده (خطر انقراض) هستند. مردمان خیوخوی| خویی و بوشمن ها | سان به عنوان ساکنان اصلی این بخش از آفریقا محسوب می شوند.

در پی استعمار، تقریبا” تمام کشورهای آفریقایی زبانهای رسمی را بکار گرفتند که در خارج از این قاره ریشه داشت، اما این روزها کشورهای متعددی از زبانهای گوناگون با ریشه بومی (همچون سوآهیلی) به عنوان زبان رسمی استفاده می نمایند. در شماری از کشورها، زبان انگلیسی| انگلیسی و زبان فرانسه| فرانسوی برای برقراری ارتباطات در حوزه عمومی همچون دولت، بازرگانی، آموزش و رسانه ها استفاده می کنند. زبان عربی| عربی، زبان پرتقالی| پرتقالی، آفریکاآن (با ریشه هلندی) و مالاگاسی نمونه های دیگری از زبانهای اصولا” غیر آفریقایی هستند که امروزه توسط میلیونها آفریقایی در هر دو حوزه عمومی و خصوصی بکار می روند.

 

 

    موقعیت های جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی آفریقای جنوبی که خوب است در تور آفریقای جنوبی بدانید :

آفریقای جنوبی در جنوبی‌ترین قسمت قاره قرار دارد و دارای خط ساحلی طویلی است که ۲٬۵۰۰ کیلومتر (۱٬۵۵۰ مایل) طول دارد و با مرز دو اقیانوس اطلس و هند ساحل مشترک دارد. مساحت این کشور ۴۷۰٬۹۷۹ مایل مربع یا ۱٬۲۱۹٬۹۱۲ کیلومتر مربع است. این کشور بیست و پنجمین کشور بزرگ دنیا (بعد از مالی) و از لحاظ مساحت با کلمبیا برابر است. نجسوتی در دراکنزبرگ با ۳٬۴۰۸ مایل ارتفاع بلندترین نقطهٔ آفریقای جنوبی است.

آفریقای جنوبی دارای آب و هوای متنوعی است و دارای صحرای خشک مشرف به نامیبیا تا آب و هوای مطبوع نیمه‌استوایش نزدیک مرز موزامبیک است. همچنین دارای پرتگاه کوهستانی به سمت فلات داخلی و فلات مرتفع است اگر چه آفریقای جنوبی نیمه‌خشک محسوب می‌شود ولی تنوع آب و هوایی جالبی به مانند تنوع موقعیت طبیعی خود دارد.

در داخل آفریقای جنوبی فلات کارو که به شکل بوته زاری با تراکم جمعیت کم و منطقه‌ای کوهستانی بزرگ است، وجود دارد که به سمت شمال غرب در کنار صحرای کالاهاری خشکتر است. ولی خط ساحلی شرقی پر آب و دارای آب و هوایی مطبوع و شبیه به مناطق استوایی است. منتهی‌الیه جنوب غرب آب و هوایی مدیترانه‌ای با زمستان‌های مرطوب و گرم و تابستان‌هایی خشک دارد .این منطقه به خاطر شرابش مشهور است و در آن به طور ادواری باد می‌وزد. سختی باد گردش به دور کیپ آرزوی خوب را برای ملاحان رنج‌آور می‌ساخت و باعث سوانح دریایی می‌شد. در سمت شرق ساحل جنوبی کشور باران در طول سال به طور یکسان می‌بارد و منطقه‌ای سرسبز را پدید آورده‌است. این منطقه را به نام راه باغ می‌شناسند.

منطقه آزاد نارنجی به علت عدم گستردگی منطقه شرقی فلات مرتفع در شمال به مانند منطقه غربی در شمال چندان صاف و مسطح نیست. در شمال رودخانه وال منطقه فلات مرتفع بهتر آبیاری می‌شود و دچار گرمای شدید نیمه استوایی نمی‌شود. ژوهانسبورگ در مرکز فلاتی مرتفع با ارتفاع ۱٬۷۴۰ متری قرار دارد و سالانه شاهد ۷۶۰ میلیمتر باران است (۳۰ اینج). زمستان در این منطقه سرد است اگر چه برف به ندرت در آنجا می‌بارد.

 در شمال ژوهانسبورگ فلات پست می‌شود. فلات پست دارای دمای بالاتر بوده و فلات بوته زار سنتی آفریقای جنوبی است. کوههای مرتفع دراکنزبرگ که پرتگاه شرقی‌های فلات را تشکیل می‌دهند امکان کمی برای اسکی کردن در زمستان را فراهم می‌کنند. خیلی از مردم فکر می‌کنند که سردترین مکان در آفریقای جنوبی سرزمین جنوبی در کوههای راگولد در غرب است جایی که در آن دمای نیمه زمستان به ۱۵ درجه سلسیوس (۵ درجه فارنهایت) می‌رسد. در واقع سردترین مکان بوفلز فاشین است که در بخش ملتنو از بوفلزفونتین دماغه شرقی قرار دارد و در این منطقه دمای ۶/۱۸ درجه سلسیوس نیز ثبت شده‌است: در عمق قسمت‌های داخلی دارای بیشترین دما است: دمای ۷/۵۱ درجه سیلیسیوس (۱۲۵ درجه فارنهایت) در سال ۱۹۴۸ در کیپ شمالی کالاهاری نزدیک به اوپینگتون به ثبت رسیده‌است.

آفریقای جنوبی همچنین یک مستعمره دارد با نام مجمع الجزایر شاهزاده ادوارد واقع در زیر قطب جنوب که شامل جزیره ماریون ( ۲۹۰ کیلومتر مربع و ۱۱۲ مایل مربع ) و جزیره شاهزاده ادوارد (۴۵ کیلومترمربع و ۳/۱۷ مایل مربع ) است. (نباید آن را با جزیره کانادایی شاهزاده ادوارد اشتباه گرفت. )

 

 

 

  تعطیلات رسمی

تعطیلات رسمی آفریقای جنوبی که خوب است در تور آفریقای جنوبی بدانید :

تعطیلات رسمی کشور آفریقای جنوبی در سال 2015

تاریخ

مناسبت

January-1

New Year’s Day

January-2

Kaapse Klopse

March-21

Human Rights Day

April-27

Freedom Day

May-1

Worker’s Day

May-25

Africa Day

June-16

Youth Day

July-18

Nelson Mandela`s Birthday

August-9

Women’s Day

September-24

Heritage Day

October-17

Family Day

December-16

Day of the Vow and Reconciliation Day

December-25

Christmas Day

December-26

Day of Goodwill

 • فستيوال بين المللي جاز
اين فستيوال بزرگترين فستيوال موسقي بين المللي است كه از سال 2000 به رسميت شناخته شده است.بيشتر از 40 هنرمند از سراسر جهان (آمريكا ،آنگولا ،آفريقا ، سنگاپور،هنگ كنگ) در طي دو روز و در پنج گروه به اجرا ميپردازند.

تاريخ فستيوال : 25 , 26 march

 • فستيوال جاز كيپ تاون

  كنسرت Jazzathon  يكي از موفق ترين كنسرت هاي آزاد تا بدين تاريخ بوده است . موسيقيدان هاي محلي و آرتيست هاي تازه كار تمام استعداد خود را به اجرا ميگذارند و همراه با اجراي خود فرهنگ و هنر آفريقايي را به تصوير ميكشند و هر ساله حدود 700.000 نفر بازديد كننده دارند .

اين كنسرت هر ساله از تاريخ 7 تا 10 ژانويه اجرا ميشود .
 • کارناوال جوبرگ

ژوهانسبورگ سال نو را با برپایی کارناوال جشن می گیرد. که هزاران تماشاچی برای شرکت در این جشن شرکت می کنند . که معمولا این جشنها در مسیر های Braamfontein ، Hillbrow و شهرستانهای جنوب غربی برگزار می شود.