تنریف
جزیره ای زیبا و بسیار دیدنی، یکی از بزرگترین جزایر در بین هفت جزیره جزایر قناری، و به عبارتی کلی جزیره ای با جاذبه های بسیار زیبا، به نام تنریف در گوشه ای از این کرده خاکی می باشد که توجه بسیاری از گردشگران را به سمت خود جلب کرده است و به نقطه ای زیبا برای گردشگران و بازدید کنندگان تبدیل شده است. 

با تعاریف و اوصافی که از این جزیره بسیار زیبا گفتیم، هر ساله مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان و گردشگران در نقاط مختلف جهان قرار گرفته است. از دیگر جاذبه های این جزیره بسیار زیبا، پوشش گیاهی آن می باشد که در واقع این مناظر، مهم ترین و پرجاذبه ترین نماها را به وجود آورده است، با وجود صخره  های همیشه سبز و نمایی از گل ها و درختانی با برگ های سوزنی، این زیبایی ها را کامل کرده و به طبیعت این جزیره زیبا هدیه داده شده است.

تنریف

از دیگر جاذبه های این جزیره به قله های آن می توان اشاره کرد، که گردشگران می توانند با صعود به قله 3718 متری پیکو دل تید، بلندترین کوهستان اسپانیا می باشد که به راحتی تمام حفره های به جا مانده از فعالیت های آتشفشانی آن قابل مشاهده است. و هم چنین دیگر جاذبه این جزیره بی نظیر، پارک پرندگان آن می باشد که به نام لورد پارک است و بخشی از جاذبه های گردشگری این جزیره شده است، که گونه های مختلفی از پرندگان را در خود جای داده است. گفتنی است نزدیکترین جزیره به آن 108 کیلومتر از کرانه شمال غربی افریقا فاصله دارد.

از دیگر جاذبه های این جزیره می توان موارد زیر را لیست کرد و به صورت نمونه بیان کرد :

1ـ تله كابين قله ي ال تيده (El Teide)
2- پارك پرندگان لورو (Loro Parque) 
3- درياچه ي مارتيانز (Lago Martianez )
4- قصر ليسيو دي تايورو (Liceo de Taoro)
5- قلعه ي سن خوان (Castillo de San Juan) 
6- مركز خريد ال كورته اينگلس (El corte Ingles)
7- موزه ي نظامي آلميدا (Museo Militar de Almeyda)
8- كليساي ايگلسيا دي نوستراسنورا دي لاكنسپسيــون (Iglesia de Nuestra Senora de la concepcion

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *