پارک های آبی یکی از جذاب ترین تفریحات کوش آداسی هستند!

تقسیم بندی شهر توریستی استانبول

قبل از سفر با تور استانبول بد نیست مناطق توریستی استانبول را بشناسید تا با گشت و گذاری که در شهر دارید، و برنامه ای که برای سفرتان ریخته اید، به بهترین نحو انجام شود و به پایان برسد. پس نمونه هایی از این دست را برای شما معرفی می کنیم، منطقه سلطان احمد، منطقه تاکسیم، منطقه لاللی و آکسارای و غیره. البته غیر از اینکه بسیاری از مناطق توریستی پر بازدید هستند، نیز بسیاری از محله های استانبول هستند که با بافت زیبایشان زیر مجموعه ای از همان مناطق توریستی به حساب می آیند. بسیاری از این محله ها به شرح زیر هستند :

تقسیم بندی شهر توریستی استانبول

مکان های مهم توریستی در قسمت اروپایی شهر :

تاکسیم:

این محله قلب استانبول  است.  در قسمت اروپایی شهر واقع شده و در ضمن  معروفترین  قسمت  برای  توریست هایی که از اینجا دیدن می کنند چون چسبیده به میدان تکسیم خیابان استقلال و بی اوگلو واقع  شده  که رستوران های  مختلف، مراکز خرید، سینما، تاتر و دیسکو های متعدد  هم در آن هستند. گفته می شود که روزانه حدود 3 میلیون  نفر  از  این  منطقه گذر می کنند. همچنین تعداد زیادی هتل  نیز  در  این  منطقه و اطراف آن وجود دارند  و  در واقع اولین پیشنهاد ما به مسافرین  هتل های  منطقه تکسیم است  چون هر دسترسی  به  همه چیز  برایتان راحت  است و بدون احتیاج به  وسیله  نقلیه  جهت  رفت و آمد  می توانید از اقامت خود لذت ببرید.

فیندیک زاده:

این منطقه  نیز  بعد از  تقسیم  جزو مناطق توریستی این شهر جذاب  به  حساب می آید. در این  منطقه  مراکز  خرید  فراوان، رستورانها  و کافه تریاهای متعدد وجود دارد. که تا دیر وقت باز   هستند  و  می توانید  از  قدم زدن و خرید  در این منطقه  لذت ببرید. در این منطقه  تعداد هتل ها به اندازه منطقه  تقسیم نیست. هتل تایتانیک 5  ستاره  در ابتدای این  منطقه واقع شده  است.

شیشلی:

این منطقه با  تکسیم  فاصله زیادی ندارد اما  مثل میدان تکسیم دسترسی راحت  به  همه چیز امکان پذیر  نیست. البته  اگر شهر  را به خوبی بشناسید، از کوچه و پس کوچه ها می توانید سریعتر به  مراکز خرید و رستوران های تکسیم برسید.  اما  برای مسافرین  معمولاٌ این کار راتوصیه نمی کنیم . این منطقه  بیشتر  مسکونی  است اما  هتلهای معروفی  مثل هتل 5  ستاره گراند جواهر نیز  در این منطقه قرار دارد.

تنگه بسفر 

قطعا  حتی اگر تنگه  بسفر را ندیده  باشید اسم آن را شنیده اید. این  تنگه  در  واقع  باریکه آبی است که  دریای سیاه را به دریای مرمره وصل می کند و قاره اروپا و آسیا را نیز از هم  جا می کند. طول این تنگه 30 کیلومتر و عرض آن متغییر  بین 700 تا 3550 متر  است. اگر  در طول شب  با کشتی  این منطقه را بگردید، قطعاٌ از آن  لذت می برید؛  چون در  2  طرف آن بناهای تاریخی  شهر مثل کاج چراهان و دلمه باغچه را می بینید که  با  نورپردازی زیبا در  تاریکی  شب واقعاٌ رویایی هستند.

خلیج شاخ طلایی:

این خلیج شیپوری شکل جزو بهترین اسکله های  طبیعی در دنیاست  که  قسمت آسیایی و اروپایی استانبول را نیز از  هم جدا می سازد در  اطراف این خلیج  پارک ها و رستورا ن های زیادی  وجود  دارد که می توانید هنگام غروب آفتاب به آنجا بروید و از تماشای غروب آفتاب و منظره بی نظیر لذت ببرید.

بشیکتاش

این منطقه در جنوب تنگه بسفر واقع شده است. جزو محله های  قدیمی  و پر جمیعت آن می باشد. هتل 5  ستاره و معروف  چیراهان که  در کنار بسفر گرفته است  از هتل های لوکسی است که واقعا دیدنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *