تفلیس

شهری در گرجستان که بسیار زیبا و پر از گردشگر است، و نیز بزرگ ترین شهر و پایتخت کشور گرجستان می باشد، شهری به نام تفلیس است که از لحاظ لغوی به کلمه ای به معنای گرم و یا چشمه های گرم بر می گردد. این شهر پر از جاذبه در دو طرف رود متکواری قرار گرفته است و جمعیتی حدود 1 و نیم میلیون نفر را در خود جای داده است.

رود متکواری

رود متکواری

این شهر بسیار زیبا با تاریخی  پر فراز و نشیب، از روی معماری آن می توان به این نتیجه رسید که ترکیبی از معماری قرون وسطی، معماری نئوکلاسیک و معماری استالینیست می باشد. هم چنین دارای مردمی با فرهنگ و مذاهب مختلف بوده است ولی امروزه جز شهرهایی می باشد که از نظر مذهبی در شمار شهرهای مسیحی ارتودکس شرقی به حساب می آید.

جاذبه های گردشگری :

با گردش در این شهر تاریخی و بسیار زیبا، ممکن است افراد را حتی در حال رانندگی و عبور از مقابل کلیسا به حالت احترام و کشیدن علامت صلیب ببینید و این نشان دهنده مذهبی بودن افراد این شهر می باشد.

بنابراین یکی از این کلیسا ها را به شما معرفی می کنیم که بسیار دیدنی است. کلیسای سامبا که در سال 2002 ساخته شد و در حال حاضر یکی از بزرگ ترین کلیساهای کشور گرجستان می باشد. این کلیسا در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری تفلیس می باشد و به عنوان کلیسای رسمی نیز از آن استفاده می شود. در ادامه گردشگری در این شهر، ممکن است درخت های زیبایی پر از میوه را مشاهده کنید که می توانید از آن ها بخورید.

خیابانی در این شهر

خیابانی در این شهر

رودخانه ای در شهر می باشد که به نام متکواری مشهور است که پله های بسیار زیبایی روی آن قرار دارد. این پله ها به مرکز شهر راه دارند و می توانید از این پله ها استفاده کنید. در این قسمت از شهر هم کلیساهایی می باشد، که یکی از این کلیساها، کلیسای سیونی می باشد که در آن جا دیده می شود.

قسمتی دیگر هم در این شهر جالب می باشد که به نام خیابان روستاولی می باشد و جای جالبی است. هنرمندان در این منطقه جمع می شوند و کارهای هنری شان را در این محل به نمایش می گذارند، تقریبا مانند میدان ناوونا در ایتالیا.

تفلیس

پارک واکه

یکی از پارک های زیبای این شهر، پارک واکه می باشد که بهترین منطقه سکونتی این شهر می باشد و جای زیبایی برای خرید و گشت و گذار می باشد. از نظر امروزی بودن، جای کاملا شیکی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *