رادیو تلویزیون ترکیه

ترکیه چه خوب است بخریم؟

اولین باری که با تور ترکیه سفر می کنید، شهر وان را در برنامه تان قرار دهید، شهری که از دیدنش پشیمان نمی شوید، و خاطراتی را خواهید ساخت که بسیار ماندگار خواهند بود. اما تنها محو زیبایی های آن نشوید، زیرا همان طور که بیشتر خانم ها علاقمند به خرید می باشند، پس سعی کنید بخشی از زمانتان را برای خرید نیز بگذارید، زیرا آن چنان غرق در خرید می شوید که لذت های دیگر سفر را از یاد می برید. هر چند که اکثر افرادی که به وان می روند هدف اولشان خرید است و گشت و گذار و تفریح در اولویت های بعدی قرار دارد؛ همان طور که به شما پیشنهاد دادیم که ابتدا جاذبه های ترکیه را ببینید، و بعد خرید را هدف بعدیتان قرار دهید، دلیلش هم تمرکز روی خرید و زمانبندی است که می کنید. اما به یاد داشته باشید هر چند به کشور دیگری سفر کرده اید اما این دلیل نمی شود که هر چیزی که نیاز دارید در آن کشور پیدا می شود و کیفیتش نسبت به ایران بهتر است و قیمتش هم ارزانتر از ایران است! پس دقت کنید.

ترکیه چه خوب است بخریم؟

و اما به این نکته می رسیم که ترکیه پیشرفت بسیاری در صنعت نساجی و پوشاک داشته است و کیفیت  و قیمت مناسبی دارد. برای خرید پوشاک چرم – جیر – کتان – لی – تیشرت و کلا لباس های تیپ اسپورت، وان می تواند محل مناسبی برای چنین خریدهایی باشد. در وان به دنبال لباس مجلسی نباشید چون لباسی که مردم بومی به عنوان مجلسی می شناسند با سلیقه ی ما سازگار نیست (خصوصا لباس زنانه هایی که می خواهید بخرید.)

شاید در خریدی که دارید فکر کنید که اقلامی مانند مبل و غیره که از ترکیه می خرید، ارزان هستند و به نفعتان است! اما کاملا در اشتباه هستید، زیرا این ظاهر قضیه می باشد. فرض کنید خرید می کنید و می خواهید آن را منتقل کنید، باید هزینه ای به عنوان کرایه نیز پرداخت کنید، پس طبیعتا هزینه ای دو برابر پرداخت کنید. ضمن این که محدودیت سقف کالای مجاز همراه مسافر را نیز از نباید از یاد ببرید. علاوه بر چنین خریدهایی هم شکلات را فراموش نکنید، شکلات ترکیه یکی از بهترین و قابل قبول ترین شکلات های موجود در دنیا می باشد. مارک های معروفی مانند نوتلا و اولکر، می توانند سوغاتی بسیار خوبی برای اقوام باشند. برای مصرف شخصی می توانید از شکلات صبحانه هایی که به صورت کیلویی در فروشگاه های معروف ترکیه هستند خرید کنید، مانند میگروس و کارفورسا که بسیار عالی می باشند. ضمنا غلات حجیم شده، بیسکویت و چیپس نیز از دیگر اقلامی هستند که قیمت ارزان و حمل و نقل آسانی هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *