جذابیت های تور استانبول چیست؟

تجربه ای بی نظیر با تور آنتالیا و تور استانبول

این بار بیایید توری ترکیبی را تجربه کنیم، ترکیبی از تور آنتالیا و تور استانبول، در ضمن اگر در بین تورهای ترکیه ، تور آنتالیا را انتخاب نموده اید باید بدانید که آنتالیا آب و هوای مدیترانه‌ای دارد؛ تابستان‌هایش آفتابی و زمستان‌هایش معتدل‌ و گاه بارانی ‌اند؛ سواحل جذابش از فروردین تا آبان برای شنا مناسب هستند و نباید یک لحظه هم آن ها را از دست بدهید. اگر باران را دوست دارید و از راه رفتن در زیر باران لذت می برید می توانید در ماه آوریل به آنتالیا سفر کنید و از رنگین کمان هایی که در بعد از ظهر روزهای بارانی ایجاد می شود لذت ببرید. ماه اردیبهشت هم که با گرمایش حس خوبی به شما می دهد و نیز برایتان حمام آفتابی هم در نظر گرفته است. پس باید گفت که بهترین وقت رفتن به آنتالیا است. البته نکته ای که باید در نظر داشت این است که بهترین زمان مسافرت به آنتالیا به این بستگی دارد که شما هوای آفتابی را می پسندید یا هوای بارانی. باز هم باید حساب کرد که کدامیک بهتر است.

اگر به آنتالیا رفتید، این تجربه ها را در شهر ورزش ‌های دریایی از دست ندهید. مثل موج‌سواری، اسکی روی آب و قایق ‌رانی. تور رافتینگ آنتالیا، سوار شدن بر قایق‌ های بادی و حرکت بین رودخانه‌ی خروشان رافتینگ است. تور کشتی هم از مسافران با غذاها و نوشیدنی ‌های مختلف و موسیقی زنده، روی دریای مدیترانه پذیرایی می‌ کند. در هر دوی این تورها، توقف ‌های کوتاهی هم می باشد، برای این‌که از روی صخره‌ها توی آب شیرجه بزنید و بهترین را تجربه کنید!

تجربه ای بی نظیر با تور آنتالیا و تور استانبول

اما در ادامه که تفریحاتتان در تور آنتالیا به پایان می رسد، و البته نه اینکه سفرتان به پایان رسیده باشد، بلکه راه ادامه دارد و این بار با تور استانبول تجربه ای دیگر را در بهترین تورهای ترکیه تجربه می کنیم. زیرا مراکز خرید استانبول شما را مجذوب خود خواهند کرد؛ اما شاید می خواهید بدانید آب و هوای استانبول چگونه است؟ و یا شرایط آب و هوایی استانبول در فصول مختلف سال چه تغییراتی می کند؟

تابستان‌های استانبول ، گرم و مرطوب و زمستان‌های استانبول سرد، بارانی و برفی است. اما تابستان را باید خشک‌ترین فصل استانبول دانست، هر چند در تابستان ها هم بارش باران وجود دارد .

اما در سفر به این شهر جذاب آب و هوا قابل پیش بینی می باشد؟ وقت دیدن استانبول بد نیست چتری به همراه داشته باشید: تابستان‌های برای جلوگیری از آفتاب تند و باقی فصل‌ها، برای باران. البته اگر نداشته باشید هم مشکلی پیش نمی‌آید، باران که بیاید، چتر فروش‌های دوره‌گرد مثل مور و ملخ می‌ریزند کنار خیابان. این جاست که مجبورید چتر بخرید. این چترها البته جنس خوبی ندارند و می‌ارزد بگردید مغازه‌ای پیدا کنید تا با قیمتی مشابه، جنس بهتری گیرتان بیاید. البته طولی نمی کشد که بلافاصله هوا آفتابی می‌شود. به خاطر پستی و بلندی خیابان ها و سیستم فاضلاب ضعیف، بعد از رگبارهای سنگین، در خیابان ‌ها آب جمع می‌شود.

پس بهترین وقت مسافرت به استانبول چه زمانی ست ؟ دو ماه آخر بهار و دو ماه اول پاییز، بهترین وقت سفر به استانبول است. البته تابستان ‌ها که هوای شهر گرم و مرطوب است، برای جذب توریست، انواع جشنواره ‌های هنری و کنسرت‌ های بزرگ جهانی را در آن‌جا بر پا می ‌کنند. در کل انتخاب زمان سفر به استانبول سلیقه ای ست، بعضی ها باران را دوست دارند و برخی دیگر هوای آفتابی را برای مسافرت انتخاب می کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.