مردم تایلند چگونه اند؟

تایلند چگونه قشری دارد و مردم آن چگونه برخوردی دارند؟!

تایلند به اسم کشور لبخندها معروف است و منظور از این که می گوییم مردم تایلند چگونه مردمی هستند، به این معنی می باشد که می خواهیم از فرهنگ مردم این کشور بگوییم. این که در سفری که با تور تایلند دارید، حتما مشاهده خواهید کرد که نحوه برخورد اهالی این کشور به چه صورتی می باشد و در اولین برخورد با شما چگونه رفتاری از خود نشان خواهند داد. در ضمن فرقی نمی کند به پاتایا می روید یا بانکوک یا غیره، همه را به صورت کلی برای شما بیان کرده ایم.

مردم تایلند چگونه مردمی هستند؟

این گونه باید شرح داد که این امری طبیعی می باشد که مردم این کشور تقریبا همیشه و در هر موقعیتی لبخند بر لب داشته باشند، به همین خاطر است که آن را به نم سرزمین لبخندها می شناسند. دلیل دیگری که با چنین لبخندی مواجه می شوید، این است که مردم این کشور مردمی بسیار میهمان نواز، صبور و اهل مدارا هستند و حتی از رفتارهای تند و توهین آمیز دوری می کنند. این که به سر فردی دست بزنید و یا این که با پا اشاره به چیزی کنید در این کشور بسیار بد دانسته می شود و دور از ادب می باشد. دلیلی هم که برای این مسئله می باشد به چنین شرحی می باشد که تایلندی ها سر را مقدس ترین و پا را پست ترین بخش بدن می دانند. از بین اشیایی که در بین این مردم می باشد، کتاب ها از جمله اشیای پر ارزش می باشند که برای آن ها نیز پر ارزش به شمار می روند. بنابراین نباید آنها را روی میز سر داده یا روی زمین قرار داد. فیل ها نیز دارای جایگاه بالایی هستند و مردمش رابطه ای نزدیک با این حیوانات دارند.

پادشاه این کشور در بالاترین جایگاه قرار دارد و بسیار با ارزش محسوب می شود. از شما به عنوان مهمان انتظار می رود که به پادشاه احترام بگذارید. سکه ها و اسکناس های تایلند منقش به تصاویر پادشاه می باشد که آن ها را نباید لگد مال و کثیف کرد و گذاشتن کف پا بر روی سکه ای که روی زمین افتاده بی احترامی بزرگی به حساب می آید. هنگام بازدید از معابد یا کاخ پادشاهی نیز گردشگران باید لباس مناسب و نسبتا پوشیده ای به تن داشته و بدون کفش وارد این آثار باستانی شوند.

جالب است بدانید که در این کشور، رنگ های مختلفی می باشند که هر کدام نشانگر روزهای هفته می باشند. زرد، رنگ روز دوشنبه است و از آنجایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده است، رنگ زرد رنگ سلطنتی نیز می باشد و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشانگر حمایت گسترده تایلندی ها از پادشاهی است. رنگ روزهای دیگر هفته عبارتند از: شنبه ارغوانی، یکشنبه قرمز، سه شنبه صورتی، چهارشنبه سبز، پنجشنبه نارنجی و جمعه آبی که بسیار جذاب و دلپذیر می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.