تور ارمنستان

حتما از ایروان پایتخت کشور ارمنستان شنیده اید؟! آن هایی که با تور ارمنستان شانس دیدن از این شهر داشته اند می دانند چقدر این شهر زیباست. حتما می پرسید که کجا واقع شده؟ یا اینکه اصلا آب و هوای این شهر چگونه است؟ برخی هم می پرسند که زیباترین منطقه شهر کجاست؟ همه این ها جواب دارند و جوابشان پیش ماست. پس ادامه را دنبال کنید که ضرر نمی کنید.

ایروان در دامنه کوه آرارات و بر کرانه رود هرازدان بنا شد هاست و جمعیت آن در سال ۱۹۸۹ ، ۱٬۲۰۱٬۵۳۹ نفر سرشماری شده است. این شهر در تقسیمات کشور ارمنستان تابع هیچ استانی نیست و در واقع در مرز چهار استان کوتایک در شمال، آرارات در جنوب، آرماویر در جنوب غربی و آرا گاتسوتن در شمال غربی قرار دارد.

ایروان در تور ارمنستان

ارتفاع این شهر از سطح دریا از بین ۹۰۰ متر تا ۱۳۰۰ متر می باشد. شهر ایروان از مرا کز مهم اصلی صنعتی، فرهنگی، و علمی منطقه قفقاز است. خطوط راه آهن گسترد های از این شهر منشعب شده و شهر مرکز بازرگانی فراورده های کشاورزی است. عاوه بر این، کارخانه های ایروان در زمینه فراوری فلزات، ماشی نافزار، لوازم برقی، شیمیایی، بافندگی و غذایی فعالیت دارند.

آب و هوای ایروان چجوریه ؟

سوال رایجی که بیشتر مسافران می پرسند. ایروان دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می باشد. در تابستان ایروان دارای آب و هوایی بسیار خوب بوده و در مدت کوتاهی به حدود 30 درجه سانتیگراد هم می رسد. ایروان به عنوان کشوری آفتابی شناخته شده است. زمستان در ایروان سرد و برفی است. آب و هوای پاییزی در این شهر طولانی است و به حیات رنگارنگ گیاهان شهرت دارد، در حالی که بهار کوتاه است.

دیدنی های جذاب ایروان چه چیزهایی هستند؟

یکی دیگر از بناهای یادبود پرطرفدار در ایروان، مجسمه ی مادر در خیابان مسروپ مشتوت است. مجسمه ی مادر بلندترین نقطه ی شهر به حساب می آید و در واقع بر روی ساختمان موزه ی مادر قرار گرفته است. بازدید از این بنا تا ساعت پنج و نیم عصر امکانپذیر و رایگان است. اطراف این مجسمه، منطقه ی اعیان نشین ایروان با خانه های ویلایی و کوچه های خلوتش جلب توجه می کنند. پارک سرسبز حقتاناک نیز در کنار مجسمه ی مادر قرار دارد و چرخ و فلک بزرگش می تواند برای بچه ها خوشایند باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.