بهترین زمان برای رفتن به تایلند

با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی کشور تایلند متغییر می باشد اما هیچ زمانی برای رفتن به تایلند بد موقعه نیست . اما اگر میخواهید بدانید چه زمانی مناسب رفتن به تایلند می باشد همراه ما باشید …
آب و هوایی بیشتر تایلند به سه فصل تقسیم میشود: بارانی که تقریبا در ماه های می و اکتبر شدت آن زیا می باشد و علت این بارندگی ناشی از ساختار دریای جنوب غربی است که از دریای اندام و خلیج تایلند جمع آوری شده است و آب و هوای سرد که بیشتر در ماه های نوامبر و فبریه و آب و هوای داغ که شامل ماه های مارس و می می باشد . اما با توجه به این شرایط که توضیح داده شد در بیشتر ماه های سال میتوان تور تایلند را سپری کرد

تور تایلند

تور تایلند

ولی بیشتر سفر های تایلند از اول مهر تا آخر اردیبهشت بهترین زمان برای تور تایلند می باشد . در این زمان از سال، هوای کل کشور خوب و متعادل است. احتمال کمی وجود دارد که باران ببارد. آب و هوای خنک‌تر در شمال کشور باعث می‌شود تا شرایط جوی مناسبی به وجود بیاید و تمام سواحل جنوبی کشور نیز، از گرمای آفتاب لذت ببرند. بهترین شهر های آن بانکوک پاتایا پوکت ساموئی چیانگمای هواهینگ کرابی هستند همه این شهر ها داری مکانهای توریستی و گردشگری فراوان می باشد که میتوانید بغیر از جزیرهای معروف آن مانند فی فی از مکانهای دیدنی ان نیز لذت ببرید.
جشن های معروف در بهترین زمان سفر به تایلند
جشن سال نوی میلادی
تایلند کشور لبخند ها در بیشتر ماه های سال و در اکثر روز ها در حال برگزاری جشن های مختلف هستند .در دی ماه جشن بزرگ سال نوی میلادی در تمام شهر های آن برگزار می شود. کریسمس یک عید و تعطیلات رسمی‌ در کشور تایلند نمی‌باشد. اما اینجا تایلند است و در این زمان از سال شما میتوانید تمامی کار کنان هتل را با لباس‌های مخصوص کریسمس و درختان کریسمسی مشاهده نمایید.در تمامی مراکز خرید و اکثر رستوران‌ها و مراکز تفریحی کشور تایلند در زمان سال نو میلادی و عید کریسمس دکور‌های مخصوص کریسمس رنگ و حس این جشن را به همگان الغا می‌کند. در زمان تعطیلات سال نو میلادی حتی فیل‌های این کشور نیز با کلاه بابانوئل در خیابان ظاهر میشوند.بانکوک، هیچ سفری به تایلند بدون بازدید از بانکوک کامل نمی‌شود و به شما پیشنهاد میشود که حتما در سفر خود به کشور تایلند از این شهر عجیب دیدن نمایید.
پاتایا، شهری با ساحلهای زیبا تمیز . رستوران‌های این سواحل نیازی به توضیح ندارند. انواع تفریحات مختلف آبی که میتواند تمام روز‌های شما رو به خود اختصاص دهد
جشن سال نوی چینی
این جشن، در محله ای چینی های بانکوک در جاده یائووارات(Yao Warat) با رقصی اژدها و شیر چینی در اولین روز سال چینی (متغیر، یکی از روزهای بهمن ماه) برگزار می شود.این رویداد تعطیلی رسمی نیست اما در سراسر کشور آن را جشن می‌گیرند. خصوصا در محله‌ی چینی‌ها در شهر بانکوک.
نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای
این جشن در بهمن ماه برگزار میشود.نمایشگاهی که ۳ روز به طول می‌انجامد و مجموعه‌ای از گل‌های زیبا و خاص و گونه‌هایی که تنها در همین نمایشگاه می‌توان پیدا کرد.باغ گیاه شناسی ملکه سیریکیت در سی دقیقه ای شمال چیانگ مای در امتداد جاده Samoeng واقع شده است.باغ گیاه شناسی چیانگ مای در سال 1992 افتتاح شد و به عنوان یک مرکز جهت ارتقاء پژوهش،و با توجه به تنوع زیستی موجود، به بازدید کنندگان اجازه بررسی و تحقیق درباره گیاهان طبیعی متنوعی که در تایلند وجود دارد میدهد.
جشن سال نوی تایلندی
این جشن در فروردین و اردیبهشت برگزار میشود.این روز، سال نوی تایلندی است. بر روی مردم و خیابان‌ها آب معطر می‌پاشند تا سمبلی از پاک کردن گناهان و بدشانسی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *