به منظور انتخاب بهترین زمان برای تور مالزی باید در نظر داشته باشید که در تمام فصل های سال هوا در مالزی گرم و شرجی است .

اگر تور مالزی و یا مسافرت به مالزی را از  نظر آب و هوا و شرایط جوی بخواهیم انتخاب کنیم باید بگوییم که بهترین زمان برای سفر به مالزی با توجه به اینکه مقصد شما در کدام ناحیه از مالزی واقع شده است ، متغیر است .کشور مالزی از آب و هوای استوایی گرم و با رطوبت بالا در تمام طول سال بهره می برد . در تمام سال دما در طول روز از ۳۰ درجه سانتیگراد فراتر می رود و در طول شب نیز از ۲۰ درجه سانتیگراد افت نمی کند .

مالزی از ماه های “می” تا “سپتامبر” از جبهه جنوب غرب و از “نوامبر” تا “مارس” از جبهه شمال شرق تحت تاثیر بادهای نسبتا سرد موسمی قرار می گیرد و بخش های مختلف کشور فصل های خشک و پر باران را در زمان های مختلف سال تجربه می کنند .

بهترین زمان برای رفتن تور مالزی,تور مالزی

پر باران ترین دوره در سواحل غربی شبه جزیره حد فاصل ماه می تا اکتبر ، در ساحل شرقی حد فاصل سپتامبر تا دسامبر و در کوالالامپور حد فاصل آوریل تا نوامبر است . این در حالی است که بخش بورنئو ای مالزی بیش ترین بارش را بین نوامبر تا فوریه دار است. با توجه به آن چه گفته شد بهترین زمان برای تور مالزی و سفر به نقاط مختلف مالزی برای عدم مواجهه با فصل بارش ، حد فاصل جون تا جولای در ساحل شرقی ، حد فاصل نوامبر تا فوریه در ساحل غربی شبه جزیره ، ماه آوریل در سباح و جون تا جولای در سارواک است.

لباس مناسب برای سفر به مالزی

لباس کتان سبک و غیر جذب برای هر زمان از سال توصیه می شود . بهتر است بانوان برای عدم جلب توجه افراد محلی از پوشیدن لباس های آستین حلقه ای و دامن های کوتاه خودداری کنند. پوشیدن شلوار کوتاه به تنهایی، توسط بزرگسالان به جز در سواحل غیر معمول است. به نظر می رسد بهترین پوشش پایین تنه، هم برای خانم ها و هم برای آقایان شلوار بلند است. با توجه به آب و هوای متغیر مالزی بهتر است، همیشه چتر به همراه داشته باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *