بندر گوا

بندر گوا که در حاشیه جنوب غربی هندوستان واقع شده است، شهر و بندری است که بسیار دیدنی و زیبا است؛ هم چنین شهر قدیمی گوا و یا شهر کهنه گوا در فاصله 40 کیلومتری این شهر می باشد.

این بندری زیبا و دیدنی مساحتی به اندازه 3702 کیلومتر مربع را دارا می باشد، و این که با این حال که کوچکترین ایالت هند می باشد، نیز از نظر جمعیتی شامل 1400000 نفر می باشد و رتبه چهارم در کم بودن جمعیت را در بین ایالت های دیگر به دست آورده است.

این منطقه زیبا که از آن بسیار تعریف شده است، در سال 1312 تحت حکومت دهلی قرار گرفت. ایالتی زیبا که در ساحل غربی هند است و از شمال به ایالت ماهاراشتارا و از شرق و جنوب به ایالت کارانتاکا و از غرب به دریای عرب محصور می شود.

بندر گوا

1. نمایی کامل از بندر گوا

جذابیت و زیبایی این ساحل بیشتر به دلیل مناظر دیدنی مشاهده شده در آن می باشد که شامل تپه‌ های بسیار سبز در کنار رودهای فراخ با کشتزارهای برنج، نخل‌های فراوان و سایر درختان گرمسیری می باشد که جلوه بسیار زیبایی را به این منطقه داده اند.

هم چنین پوشش شنی این منطقه زیبایی خاص و جوی آرام و لذت بخش به این محیط داده است. با وجود چنین مناظری، باعث شده است که امکانات مطلوب گردشگری با هزینه ای بسیار کم در این منطقه فراهم شود و باعث جذب گردشگران به این منطقه شود.

علاوه بر زیبایی های طبیعی که نمای این منطقه را پر از گردشگر کرده است، مناظر و مکان های دیگری نیز می باشد که این زیبایی ها را دو چندان کرده است. وجود کلیسای بوم ژیزوس همراه با مومیایی زاویر مقدس که در این منطقه بسیار شهرت و جذابیت خودش را دارد.

بندر گوا

2. سواحل کناری بندر گوا

افزون بر آن تندیس گاندی در گوا، کلیسای سنت فرانسیس، کلیسای جامع گوا، سنت آگوستین بازار مارگو، کلیسای مارگو، کلیسای سنت آندرو، معبد ماهاسیا، کلیسای پتناجیم، بازار ماپوسا و بازار آنجونا از مراکز دیدنی منطقه گوا به شمار می‌روند.

سلطه دیرپای پرتغال بر این سرزمین بی‌اثر نبوده و همین حالا هم بیشتر سالمندان گوا زبان پرتغالی را بلدند.

 

زبان

زبان محلی مردم این منطقه، موسوم به زبان کونکنی می باشد که هم چنین سرشار از واژه‌های پرتغالی است. اما گفتنی است نسل جوان آن ها  بیشتر به زبان انگلیسی رو آورده اند و کمتر به زبان پرتغالی صحبت می کنند.

در صد افراد مسلط به زبان انگلیسی و پیروان مسیحیت به نحو مشهودی بیش از سایر مناطق هند است و از نگاه نخست می‌توان بی‌ درنگ تشخیص داد که گوا با دیگر مناطق هند متفاوت است و بیش از سایر مناطق رنگ و بوی اروپایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *