بندر دیکسون معروفترین ساحل مجمع الجزایر مالزی در سواحل غربی می باشد و یکی از سواحل پر طرفدار است برای افرادی  که می خواهند از شلوغی و گرما کوالالامپور فرار کنند ، سواحل بندر دیکسون محل مشهوری برای تفریحات آخر هفته شهرنشینان و مسافرانی که به تور مالزی می روند به شمار می رود .
گفته می شود که نام این بندر از نام یک افسر انگلیسی به نام سر جان فردریک دیکسون در سال 1889 گرفته شده است. افراد دیگر می گویند که نام این محل از نام افسر دیگر انگلیسی که وظیفه نظارت بر بنادر انگلیسی در لوکوت، یک منطقه از بندر دیکسون در آن زمان، را بر عهده داشت گرفته شده است.

بندر دیکسون مالزی

نزدیکی بندر دیکسون مالزی به پایتخت کشور و امکانات اقامتی وسیع، آن را محلی برتر برای میزبانی کاری و تفریحی کرده است. مجموعه ای از اقامتگاه های 5 ستاره و کلبه های ییلاقی خصوصی خط ساحلی پورت دیکسون را احاطه کرده است .

این بندردر فاصله ی 90 کیلومتری و 1 ساعتی کوالالامپور واقع شده و به همین جهت، نزدیک ترین ساحل به کوالالامپور می باشد ، در 7 کیلومتری بندر یک قلعه ی قدیمی وجود دارد که از بناهای تاریخی معروف مالزی می باشد .

فستیوال بندر دیکسون و آیرون من ترتیلون بین المللی دو واقعه هیجان انگیز سالیانه در این سواحل هستند ، این بندر اولین محل اجرای مسابقات دریا نوردی در کشور مالزی می باشد .

در نزدیکی تالاب در بندر دیکسون مالزی یک فانوس دریایی واقع است که این بنا در قرنه 16 میلادی ساخته شده است . دریای این منطقه که در امتداد تنگه ی ملاکا واقع است کاملا تیره بوده و کریستالی و روشن نمی باشد .

یکی از راه های رفتن به این بندر اینست که می توانید با خرید یک کوپن تاکسی از ایستگاه تاکسی فرودگاه که قیمت آن از 100 رینگت مالزی شروع می شود به بندر دیکسون مالزی برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *