برج پیزا

کمتر کسی پیدا می شود که برج کج پیزا را نشناسد. برجی سفید با ستون های فراوان که در ایتالیا در قرن 11 ساخته شد. برجی که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. کج بودن این برج و پابرجا بودنش در اینهمه سال از جاذبه های این برج بشمار می رود.

شاید برای شما هم سوال باشد که این برج معماری کج دارد یا یک اشکال محاسباتی باعث کج شدنش شده است؟ در قرن 11 بر اثر یک اشتباه محاسباتی این برج کج شاخته شد. برجی به وزن 14500 تنی که بعدها به دلیل کج بودنش شهرت جهانی پیدا کرد. اما در زمان ساخت این برج هیچ افتخاری برای طراحش نداشت.

دومو

برج کج پیزا یکی از معروفترین برج های جهان می باشد که در مرغزاری به نام زمین معجزه ساخته شد. این برج که تماما از سنگ مرمر ساخته شده جایگاه توریست ها و گردشگرانی است که از سراسر دنیا به ایتالیا سفر میکنند می باشد. علاوه بر برج پیزا بنایی دیگر به نام دومو در این منطقه وجود دارد. این برج که ساخته شده از مرمر می باشد. دومو بزرگترین تعمیدگاه ایتالیاست و معماری داخلی آن اوج هنر طراحی آکوستیک می باشد.

آرامگاه کامپو

آرامگاه کامپو یکی دیگر از بناهای زمین معجزه می باشد. این آرامگاه به دلیل مجسمه و تابوت های سنگی اش مشهور شده است. این بنا ترکیبی خیره کننده از معماری های مختلف می باشد. از جمله سنگ های مرمر با طرح های هندسی منظم به سبک کاشی کاری اسلامی ، ستون های رومی ، طاقچه ها و برج های سبک گوتیک می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *