برج های پتروناس (Petronas Towers)

برج های پتروناس از جمله جاذبه های مالزی می باشد که گردشگران و مسافران زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می کند. مسافران و گردشگران تور مالزی که به این کشور سفر میکنند ، از جمله مقاصد گردشگری که از آن دیدن میکنند برج های پتروناس می باشد.

این برج ها که در 88 طبقه  بصورت دو قلو می باشند ، با ارتفاعی حدود 452 متر در سال 1998 افتتاح شدند.این برج  طبق آمار سال 2010 هفتمین سازه بزرگ دنیا محسوب می شود. طراح و ساخت این برج برعهده یک مهندس معمار آرزانتینی به نام سزار پلی است.پایه این برج بصورت یک ستاره هشت وجهی می باشد که الگوهای اسلیمی (نقش های عربی یا اسلامی) را به نمایش می گذارد.

تاثیرات اسلام در هر پنج طبقه این برج ها به طور کامل قابل مشاهده می باشد. این پنج طبقه بیانگر اصول پنج گانه اسلام می باشد. در بالای این برج دکل های 63 متری این برج مناره های مسجد و ستاره اسلام را در ذهن متبادر می سازد.

داخل برج شرکت ها و موسسات دولتی زیادی ساکن هستند. علاوه بر این شرکت ها کلاس های ورزشی و رزمی نیز در این برج برگزار می شود . رستوران ، کافی شاپ ، مراکز خرید پوشاک و لوازم برقی و بسیاری دیگر نیز در این برج ساکن هستند. مسافران و گردشگران تور مالزی می توانند علاوه بر استفاده از این امکانات از طریق آسانسور های این برج به طبقات بالا رفته و کوالالامپور را از نمای بالا و بصورت پانوروما تماشا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.