برج العرب | هتلی لوکس در دبی

برج العرب | هتلی لوکس در دبی

اول از همه، باید این را بدانید هتل برج العرب یک هتل هفت ستاره است و شناخته شده یعنی اندازه لاکچری بودن این هتل به حدی در دنیا زیاد و بی همتا است که 2 ستاره دیگر بهآن اضافه کرده اند. هرچند عملا هتل 7 ستاره واقعیت ندارد . این عنوان برای برج العرب به خاطر وجود 7 ستون در داخل هتل توسط یک روزنامه نگار بریتانیایی لقب گرفت که از هتل بازدید کرد و این کار را برای توصیف هتل که بالاتر از 5 ستاره ارزش دارد.

Burj al Arab

Burj al Arab

این هتل در یک جزیره مصنوعی ساخته که به طور خاص برای این منظور ساخته شده است و پل آن کمی پیچ خورده است که شکل آن با بادبان مشابه می باشد که باساخت و ساز هتل هماهنگ شده . علاوه بر این، Burj al Arab در حال حاضر جزء بلندترین هتل های جهان معرفی شده است.

ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد برج‌العرب ۲۰۲ اتاق دارد که همه‌ی آن‌ها سوئیت‌هایی دوبلکس هستند. همچنین این هتل دارای ۱۸ آسانسور، ۲۸ طبقه‌ی دوگانه و رستوران‌های بی‌نظیر است. این مجموعه دارای سوئیت‌هایی با اتاق‌های لوکس، سوئیت‌هایی با نمای پانوراما (۳۶۰ درجه)، سوئیت‌های باشگاهی، سوئیت‌های دوگانه، سوئیت‌های ریاست جمهوری و سلطنتی است.کوچک ‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند. طراحی اتاق ها نیز بسیار باشکوه است که به وضوح تحت تأثیر فرهنگ های شرقی قرار دارند اما با جریان های شدید عناصر غربی، ایجاد یک مخلوط لوکس و زیبا که همه را متعجب خواهد کرد .رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست، اما گمان می‌ رود بیش از ۱ میلیارد دلار برای ساخت این هتل خرج شده است. برای جبران هزینه‌ها تمامی اتاق‌های هتل بایستی برای ۴۰۰ سال اجاره شوند. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد. اجاره کوچک ‌ترین اتاق این هتل شبی ۶ هزار درهم است. سرو هر غذا در این هتل کمتر از ۱۰۰۰ درهم نیست.

بیشتر غذاها به وضوح غذاهای دریایی هستند که از عمق دریا گرفته شده اند .
این هتل به شکل حرف V می‌باشد که یک دکل به آن متصل شده‌ است. در فضای بین بال ها یا همان V شکل، یک atrium (فضای میان خانه) بوجود آمده که در جلوی آن خمیدگی دارد. در طی روز، کالبد و بدنه ی سفید یک نور شیری و لطیفی را داخل هتل ایجاد می‌کند در حالی که شیشه شفاف جلو، مقدار زیادی نور و روشنایی ایجاد می‌کند. در شب، هم بیرون و هم درون ساختمان توسط نورهای متغیر، روشن می‌شود. بالای ساختمان یک فرودگاه هلیکوپتر بی نظیر توسط یک پایه نصب شده‌است. این باند فرود هلیکوپتر چندین اتفاق مهم و قابل توجه را نشان داده‌است: گلف باز مشهور تیگر وودز چندین توپ گلف را به خلیج فارس پرتاب کرد. در فوریه سال ۲۰۰۵ تنیس بازان حرفه‌ ای راجر فدرر و آندره آغاسی یک بازی را درارتفاع ۲۱۱ متری انجام دادند که این باند فرود به صورت موقت به یک زمین تنیس تبدیل شده بود. این باند فرود هیچ حفاظ و نرده‌ ای ندارد.
این هتل را از هر نقطه‌ای در دبی می‌توان دید. ساخت این بنا در سال ۱۹۹۴ شروع شد و در سال ۱۹۹۹ به اتمام رسید. امروزه این برج، یکی از تجملی‌ترین و گران‌ترین هتل‌های جهان محسوب می‌شود که دارای امکاناتی بسیار لوکس و باکیفیت است. نمای بیرونی خلاقانه و فضای داخلی زیبای هتل، مشاهیر و گردشگران زیادی از سراسر جهان را به خود جذب می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *