برای رفتن با تور ارمنستان، گذرنامه را فراموش نکنید!

برای رفتن با تور ارمنستان، گذرنامه را فراموش نکنید!

برای سفر به هر منطقه ای از دنیای بزرگ، باید مجوزی برای عبور داشته باشید. به عنوان مثال تور ارمنستان را به عنوان مقصد انتخاب کرده اید، داشتن گذرنامه از ضروریاتی است که نیاز در هر سفری می باشد. در واقع گذرنامه یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از طرف دولت، برای اتباع کشور صادر می‌ شود. داشتن گذرنامه هم نشان‌ دهنده‌ تابعیت آن کشور است و هم امکان درخواست اجازه‌ ورود به کشورهای دیگر را به فرد می دهد. تبعه های ایرانی برای گرفتن گذر نامه باید از دفترهای پلیس + 10 و یا مراکز پستی فرم درخواست گذرنامه را دریافت کنند و پس از واریز کردن وجه به شماره حساب ذکر شده و تکمیل کردن فرم و داشتن مدارک لازم به باجه گذرنامه پلیس + 10 تحویل بدهند.

داشتن گذرنامه محدودیت سنی ندارد، همچنین نوزادان هم گذرنامه جداگانه می توانند داشته باشند. اجازه دریافت گذرنامه بعد از بررسی کردن مدارک و مصاحبه حضوری با متقاضی گذرنامه انجام می شود و حداکثر تا 10 روز توسط پست به آدرس پستی متقاضی ارسال می شود.

برای رفتن با تور ارمنستان، گذرنامه را فراموش نکنید!

توصیه های عمومی که برای گرفتن گذرنامه در نظر گرفته می شود، به شرح زیر می باشد :

– شخص متقاضی جهت ارائه‌ مدارک باید حضور داشته باشد.
– متقاضی تنها در زمان ارائه‌ مدارک می‌ تواند مدارک همسر و فرزندان خود را ضمیمه کند تا به عنوان همراه در گذرنامه‌ او درج بشود. حضور همراهان ضروری نیست و بعد از چاپ و صدور گذرنامه، امکان اضافه و یا کم‌کردن همراه امکان پذیر نمی باشد.
– گذرنامه‌ با اعتبار پنج ساله و غیر قابل تمدید صادر می‌ شود.
– زمان تحویل مدارک، ارائه‌ نشانی کامل پستی متقاضی الزامی است.
– متقاضیان برای تعویض گذرنامه، باید اصل و کپی گذرنامه‌ قبلی را تحویل بدهند. کپی از صفحه‌ مشخصات و صفحاتی که مهر روادید و ورود و خروج دارد باید تهیه شود.

سطح اعتبار گذرنامه ارمنستان :

موسسه هنلی و همکاران جدول رتبه بندی جهانی گذرنامه ها را منتشر می کند در سال 2013 این جدول گذرنامه 219 کشور را رتبه بندی کرده است. امتیاز گذرنامه هر کشور بر این اساس تعیین می شود که دارنده آن گذرنامه برای سفر به چند کشور خارجی نیاز به گرفتن ویزا ندارد یا ویزای لازم در سر مرز صادر می شود. بنابراین حداکثر امتیاز ممکن برای گذرنامه هر کشور 218 می باشد. در رتبه بندی سال 2013 گذرنامه سه کشور فنلاند، سوئد و بریتانیا با کسب 173 امتیاز بیشترین اعتبار را دارند.
گذرنامه ارمنستانی در رتبه بندی فوق 55 امتیاز کسب می کند به این معنی که اتباع ارمنستان برای مسافرت به 55 کشور نیازی به درخواست ویزا ندارند. امتیاز گذرنامه کشورهای همسایه ارمنستان نیز از این قرار است: روسیه 95، ترکیه 94، گرجستان 60، جمهوری آذربایجان 56. گذرنامه ایرانی در میان همسایگان ارمنستان با کسب 40 امتیاز پایین ترین جایگاه را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.