شهر گوریس گوریس شهری واقع در کشور ارمنستان که دارای زیبایی های منحصر به فرد خودش می باشد و با سفری که با تور ارمنستان خواهید داشت، به این شهر زیبا واقع در این کشور خواهید رفت و از دیدنی ها و جاذبه های آن بازدید خواهید کرد. گوریس شهری است در استان سیونیک که در کشور ارمنستان می باشد. این شهر جذاب گوریس تقریبا از ایروان ۲۴۰ کیلومتر و از شهر کاپان، مرکز استان سیونیک، ۷۰ کیلومتر فاصله دارد. شهر زیبایی که از آن برای شما گفتیم و بسیاری از گردشگران در انتظار دیدن آن لحظه شماری می کنند و دوست دارند که هر چه زودتر به آن جا رفته و از آن مکان دیدن کنند، خود زیبایی ها و مکان های جالب و جذابی برای بازدید دارا می باشد. شهر گوریس دیگر خصیصه ای که این شهر را در بین شهرهای دیگر ارمنستان زیبا جلوه می دهد، این است که شهر مورد نظر در میان تپه‌ زارهای سبز قرار گرفته است و تقریبا جای گفتن دارد که آثار معماری اصیل ارمنی در آن حفظ شده است. حتی با رفتن به درون تپه ها و یا با مشاهده در درون تپه‌ ها غارهای دست ‌سازی شده ای را می بینید که دیده شده است که در قدیم مسکونی بوده اند. در شهری که از آن برای شما گفتیم، موزه‌ای به نام «موزه منطقه ‌ای» در آن وجود دارد. هم چنین علاو بر چنین موزه ای که در شهر می باشد، خانهٔ آکسل باکونتس، نویسنده ارمنی هم در شهر دیده می شود، که در این شهر تبدیل به موزه شده است. از جذابیت خاص این منطقه به میوه های آن اشاره می کنیم که ودکاهای میوه، از محصولات محلی محبوب در شهر مذبور هستند.

تور ترکیه آنقدر جاهای زیبا و جذابیت های گردشگری دارد که از آن چشم پوشی نمی کنید! کاپادوکیا یکی از همین زیبایی هاست!

کاپادوکیا را با تور ترکیه خاطره ساز کنید. شهری زیبا و قدیمی که در ترکیه واقع شده و نام قدیمیش هم کاپادوسیه بوده که پارسی هم بوده. معنای این کلمه هم سرزمین اسب های زیباست. بخش باستانی و گسترده از شهر در ترکیه مرکزی قرار گرفته و به خاطر اینکه آثار تاریخی زیادی دارد و باستانی است، از توریستی ترین بخش های استان نوشهیر به حساب می آید. البته چنین منطقه ای با بازمانده های آتشفشانی و نزدیکی به ساحل است که باعث شده یک منظره بسیار زیبا و دیدنی به وجود آورد. کاپادوکیا تور ترکیه انقدر معروف شد که در سال 1985 از طرف یونسکو ثبت شد و به عنوان یک میراث فرهنگی به جا مانده از دوران باستان و کهن ترکیه معرفی شد. شنیده اید که می گویند دنیا سه شهر صخره ای دارد؟! بله یکی از همین شهرهای صخره ای همینجاست. در واقع تلفیق تاریخ و طبیعت را می توان به وضوح در کاپادوکیا دید.

هر شهر و دیاری برای خودش یک نشانه ای دارد که برمی گردد به استقلال آن منطقه. مثلا لانه کبوتری سنتی حجاری شده که در بین سنگ های این محل می بینید هر کدام نشانه ای از این استقلال گفته شده می باشند. در قرن 19 خانه ها را از سنگ های بریده شده و تخته سنگ ها و کناره ساختند. معماری این منطقه را همین سنگ ها می دانند. سنگ های معمولی هم نه، سنگ های آتشفشانی که بعد از خروج از دهانه آتشفشان و به خاطر نرم بودنشان به آسانی قابل استفاده بودند و بعد از برخورد با هوا سخت می شدند و خیلی مقاوم می شدند. عجیب ترین بخش هم شهر زیرزمینی درینکویو می باشد که کشف زرتشتیان بوده؛ ایران باستان و پیروان اهورا مزدا که آنجا قرار گرفته اند.

کاپادوکیا دیدنی توریستی تور ترکیه استانبول

همان طور که اشاره کردیم با تور ترکیه استانبول سری می زنید به این زیرزمین و کلیسای زیرزمینی، تونل ها، روسای تروگلودیت که پر شده از سنگ های حفره ای. خیلی زیبا و دیدنی هستند. بعد هم که یک بالن سواری می چسبد همراه با دوستان و اعضای خانواده و یا گاهی هم تنهایی. این لذت زمانی کامل می شد که از همه جاها دیدن کرده باشید و بخواهید پروازی هم در آسمان کنید، پس از لحظه لحظه تان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *