تور استانبول

این موزه باستانی در تور ترکیه را از دست ندهید!

تور ترکیه هم چنان در انتظار مهمانانی است که تصمیمشان را برای رفتن به این کشور بسیار جذاب گرفته اند. با انتخاب تور ترکیه به عنوان مقصدی برای گذراندن تعطیلاتتان اشتباه نکرده اید؛ صد در صد انتخابی درست و به جا کرده اید. حتی بسیاری از مسافرانی که تور ترکیه را انتخاب کرده اند، در کنارش تور آنتالیا و یا تور کوش آداسی را هم ثبت نام کرده اند، علتش هم این است که این جذابیت ها را بیشتر و بهتر لمس کنند. برای اطلاع از این تورها، مطالب تور آنتالیا و تور کوش آداسی را بخوانید.

حال می پردازیم به مناطقی باستانی و زیبا در تور ترکیه که واقعا کم نظیر و زیبا هستند.

موزه های ترکیه ـ شهر بدروم

موزه رو باز

این موزه به علت قرار داشتن گور Mausoleion از پادشاهان کاریا به این نام خوانده می شود و این بنای یادبود که بر اثر زلزله بزرگ آناطولی کاما تخریب و از بین رفته و یکی از عجایب هفتگانه جهان به شمار می رفت، امروزه یک موزه کوچک در این شهر است. کلمه Mozele )آرامگاه( که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد از نام پادشاه Mausoleion گرفته شده است. ا کثر سنگ های مربوط به Mausoleion در ساخت قلعه بو دروم بکار رفته و قطعات زیبای منقوش آن نیز در هنگام حفاری های قرن ۱۹ از سوی انگلیسی ها به موزه بریتانیا منتقل شده است.

موزه باستان شناسی زیر زمینی

این موزه در نوع خود یکی از بزرگ ترین و مهم ترین موزه های جهان است. آثار به دست آمده از حفاری هایی که از سال ۱۹۶۰ آغاز شده در این موزه که در قلعه بودروم ساخته شده قرار گرفته و به نمایش گذارده شده است. در این موزه آلبوم Amphora مدیترانه شرقی، آثار بدست آمده از تحقیقات انجام یافته در مرداب های نزدیک بدروم به نمایش گذاشته شده است. مرداب های این منطقه شامل یاسی آوا، شیطان دره سی، بندر سرچه می باشد. مشاهده قدیمی ترین کشتی غرق شده جهان نیز از آثار جالب توجه منطقه است.

قلعه بودروم

این قلعه در قرن پانزدهم میادی از سوی شوالیه های رودوس و به نام پیتر در طی ۹۹ سال ساخته شد. در هنگام ساخت این قلعه سنگ های آرامگاهMau solos در دیوارهای قلعه مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران عثمانی با اضافه کردن یک مناره به کلیسای داخل آن به یک مسجد در بودروم تبدیل شد. همچنین در این مکان یک حمام کوچک ترک نیز ساخته شده است. این قلعه که در سال ۱۵۹۵ به عنوان زندان مورد استفاده قرار می گرفت امروزه به صورت موزه در آمده است. وسعت این قلعه حدود ۳۰۰۰۰ متر مربع بوده و دارای ۵ برج می باشد. این برج ها، برج های فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی و نیز برج مار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *