اینسبروک

اینسبروک یکی از شهرهای مهم کشور اتریش می باشد. اتریش کشوری است واقع در اروپای غربی که پایتخت آن وین است. این شهر زیبا هم واقع در کشوری است که از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز است.

نام
این شهر عجیب و زیبا، حتی نامش هم برای خود داستانی دارد، به این عبارت که واژهٔ بروک از واژهٔ آلمانی «Brücke» به معنی پل می باشد و همراه با «Inn» می آید که به معنای «پلی بر فراز این» (درهٔ این) است.

اینسبروک

جمعیت
جمعیت این شهر بسیار دیدنی در آغاز سال ۲۰۰۷ میلادی برابر با ۱۱۷٬۹۱۶ نفر بوده است. جمعیت این شهر از سال ۱۹۰۰ میلادی تا ۲۰۰۷ به همین صورت مانده است و تغییری نکرده است.

این شهر بسیار زیبا، که به قرار گیری بین دو کوه معروف  است، هم چنین شهری که واقع در مرکز ایالت فدرال تیرول در اتریش غربی است، در واقع در دره «این» در کوه‌های آلپ جای گرفته است.

این شهر شهرت دیگری هم جدا از قرار گرفتنش بین کوه دارد، این شهر به‌ عنوان یک مرکز ورزش‌های زمستانی در دنیا شهرت خاصی دارد. این شهر در سال‌های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بوده است.

هم چنین گفتنی است وجود بافت تاریخی در این شهر باعث شده است تا محبوبیت دیگری برای این شهر رقم بزند و در میان گردشگران نیز محبوب باشد.

شهر واقع در بین دو کوه را می توانید به عنوان مقصدی برای داشتن تعطیلات عالی انتخاب کنید. حتی برای کسانی که مایل به اکتشاف و ماجراجویی هستند بسیار جالب و مناسب می باشد، علاوه بر آثار تاریخی و باستانی این شهر، شما می توانید خاطرات دیگری را برای خود و یا همراهان خود با لذت بردن از طبیعت بکر و دست نخورده این شهر، رقم زنید و هم چنین از موزه های آن نیز بازدید نمایید.

در تمامی فصل ها میتوان به این شهر زیبا سفر کرد در تابستان میتوانید به بازدید و پیاده روی در کوه ها پرداخته و در زمستان هم میتوانید از ورزش های زمستانی مانند  اسکی و اسنوبورد لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *