خرابه های رومی در تور ترکیه

حالا واقعا ترکیه برویم یا خیر؟! سوالی که ذهن همه را درگیر می کند…

این سوالی است که بعضی از عزیزان و گردشگرانی که هنوز سفر را آغاز نکرده اند و یا حتی برای تهیه بلیط اقدامی نکرده اند و نمی دانند که آیا انتخاب درستی داشته اند یا خیر.

همینجا به دوستان و عزیزان مسافر و گردشگری دو دل هستند، با اطمینان خاطر می گوییم که بهترین تور یعنی ،تور ترکیه، را انتخاب کرده اید. زیرا نه تنها از مدرن ترین بخش های این کشور و شهرهای با بافت امروزی اش بازدید خواهید کرد، هم چنین از بافت سنتی و باستانی و تاریخی ترکیه هم بازدید خواهید داشت. به عبارتی با انتخاب تور ترکیه، با یک تیر دو نشان زده اید؛ زیرا از یکی از زیباترین جاذبه های توریستی ترکیه بازدید می کنید و نیز به اماکن دیدنی و تفریحی مدرن آن هم سری می زنید. به عنوان مثال برای شما از خرابه های رومی می گوییم یا آرامگاه یکی از بزرگان این کشور که دانستنش هم خالی از لطف نیست. پس با ما همراه شوید که برایتان ویژه ترین پیشنهاد را آورده ایم.

خرابه های رومی ـ تور ترکیه در آنکارا

خرابه های رومی کجاست و چطوری است؟

در شهر آنکارا ترکیه، در خرابه های وسیع حمام های رومی قرن سوم قدم گذاشته اید، جایی که قالب بناهایش هنوز هم به روشنی و وضوح قابل مشاهده هستند. آپودیتریوم استاندار رومی یا همان رختکن، یا حمام سردشان، همچنین دارای حمام گرم هم بودند، و اما حمام داغ، درباره این ها در این خرابه ها شنیده بودید؟ بله، در آن زمان هم این قشر مردم دارای چنین امکاناتی بوده اند که توسط باستان شناسان شناسایی شده است.

حتی علاوه بر حمام هم یک مقبره بیزانسی و فریژیان هم یافت شده است که در همین جا پیدا کرده بودند. تازه به غیر از چند دیوار عظیم و دیوارهای حکاکی شده ای که در این منطقه می باشد، آثار دیگری هم چون معبد رومی و آگوستوس هم دیده می شود، اما چیزی از این بناها باقی نمانده است. در واقع در سال 25 پس از میلاد برای احترام و تکریم داشتن آگوستوس این بنا یا به عبارتی آرامگاه را برای او ساختند که می توانید از آن جا هم بازدید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.