افه‌ سوس

از دیگر دیدنی هایی که در تور کوش آداسی می توان بازدید کرد، افه سوس می باشد که یکی از جاذبه های زیبای این شهر می باشد و چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کند.

گفتنی است تنوع دیدنی های کوش آداسی بسیار زیاد می باشد، اما بیشترین دیدنی متعلق به تاریخ شهر افه‌ سوس می باشد. اماکن دیدنی که از دیدن آن ها سیر نمی شوید و حتی متوجه گذشت زمان نیز نخواهید شد، جایی که آرامش و سکوت بی نظیری را به شما هدیه می دهد.

 

افه‌ سوس

تصویری زیبا از افه سوس

حال درباره تور کوش آداسی، شهر افه سوس این طور باید شرح داد که این شهر یکی از جاهایی می باشد که هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود می کشاند. در واقع افه سوس، بازمانده های شهری می باشد که چندین هزار سال است که از امپراطوری رم شرقی که بین ازمیر و کوش آداسی قرار گرفته است. حتی رفتن به این دو شهر ممکن می باشد. این تور از صبح تا بعد از ظهر به طول می انجامد و ناهار را هم در یکی از رستوران های محلی صرف می کنند. قبل از رسیدن به افه سوس، خانه ای قدیمی نیز وجود دارد که حضرت مریم ده سال آخر عمرشان را این جا گذرانده اند و امروزه به زیارتگاهی تبدیل شده است. حتی می توانید روی دیوار های بیرون خانه شمع روشن کنید و یا از چشمه آرزوها بنوشید و آرزو کنید. بعد از آن شهر زیبا و دیدنی افه سوس می باشد که با ستون های سنگی بزرگ، میدان نبرد گلادیاتورها و بقایایی از آمفی تئاتر و دروازه های شهر مزین شده و ساخته شده است.

افه‌ سوس

نمایی دیگر از افه سوس

 

دیدنی دیگری در کوش آداسی : کوه اصحاب کهف در افه سوس

بسیاری از شما عزیزان داستان اصحاب کهف را می دانید، اصحاب کهف در کوه های شمال افه سوس، جایی که در دامنه کوه می باشد و به مدت دویست سال خوابیدند. هم چنین کوهی که به غار هفت خواب ها مشهور می باشد. داستان به این قرار بوده است که هفت جوان از طرفدارات حضرت عیسی بوده اند، و نمی توانستند دین خود را بر امپراطور داسیوس آشکار کنند، تصمیم می گیرند به کوه پاناییر فرار کنند و در غاری پناه گیرند. شبی که در آن خوابیده بودند، ورودی غار توسط سربازان امپراطور با سنگ های بزرگ بسته می شود.

ماهها و سالها اين هفت دوست در خواب بودند تا آن که چوپانی که از آن حوالی مي گذشته، ورودی غار را باز مي کند و با تابيده شدن نور به داخل غار، جوانان بی خبر از همه جا از خواب بيدار شده و پس از آنکه برای خريد به شهر افس می روند، از تفاوت های محيط اطراف و پول های قديمی متوجه موضوع می شوند. انتشار اين مسئله باعث توجه و احترام به اين غار می گردد و از قرن پنجم به بعد به عنوان مرکز دينی و زيارتگاه در می آيد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.