از جذابیت های استانبول چه می دانید؟

از جذابیت های استانبول چه می دانید؟

به گردشگران و علاقمندانی که با تور استانبول به این شهر سفر می کنند، بازدید از مکان هایی توصیه می شود که مسافران بتوانند به اصطلاح سوغاتی و خریدهایی که دارند را از مراکز خرید تهیه نمایند.

از جذابیت های استانبول چه می دانید؟

اولین موردی که به ذهن می رسد، این است که مسافران ممکن است قصد خرید سوغات در ترکیه را داشته باشند، پس توصیه می شود که از هنرهای دستی، قالیچه های بی نظیر و زیبا، اشیای سرامیکی و یا ظروف مسی، خرید نمایند و گفتنی است خرید این گزینه ها از بهترین موارد می باشد.

افرادی که عاشق ادویه جات هستند و به اصطلاح فکر شکم خود را نیز می کنند، بازار ادویه یا بازار مصری ها پیشنهاد می شود که از قدیمی‌ ترین بازارهای شهر می باشد. بازاری که در منطقه فاتح واقع شده و دومین مجموعه سرپوشیده بزرگ بعد از بازار بزرگ می باشد. وارد بازار ادویه که می شوید، بوی انواع ادویه مانند دارچین، زعفران، نعناع، آویشن و غیره را حس می کنید که فضای اطراف بازار را عطرآگین کرده اند. در کنار ادویه هایی که انواع و اقسام آن ها در بازار می باشند، نیز سری به بازار سنتی و غذاهای محلی هم بزنید، توصیه موکد می کنیم که امتحان این غذاها را از دست ندهید. مرکز خرید تانساش هم یکی دیگر از بزرگ‌ ترین فروشگاه‌ های مواد غذایی ترکیه می باشد. البته در طبقه اول طیف متنوعی از غذاهای محلی و خارجی با کیفیت را می بینید که ارائه می شوند. از بین خریدهایی که می کنید، ممکن است به فکر حراجی های این منطقه بیفتید، و هوس خرید از حراجی های شهر را داشته باشید. مرکز خرید الیویوم جایی است که در روز سه شنبه هر هفته در آن حراج زده می شود. مرکزی که می توانید با تراموا و از طریق مسیر زیتون بونو در ایستگاه آکا شمسدین به آن برسید و در طبقات آن بچرخید و پوشاک و لوازم ارزان قیمتی را بخرید.

اما سوالی که پیش می آید این است که شیک پوش ها برای خرید به کجا می توانند بروند؟! در جواب باید اشاره به بهترین نقطه خیابان استقلال، خیابان جمهوریت و خیابان روملی کرد که برای خرید پوشاک و پارچه بسیار مناسب می باشد. خیابان استقلال از جمله معروف ترین خیابان های این شهر است که یک سر آن به میدان تقسیم یا تکسیم می رسد. مرکز خرید آتاکوی گالریا استانبول در منطقه آتاکوی آک مرکز و مرکز خرید کروسل در منطقه کرکوی را نیز نباید برای خرید از قلم بیاندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *