آکواریوم KLCC

آکواریوم های متعددی در جهان وجود دارد. آکواریوم KLCC یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است که در شهر کوالالامپور واقع شده است.این آکواریوم انواع موجودات دریایی و همچنین صخره های بزرگ کف دریارا در خود جای داده است. بازدید از این آکواریوم زیبا جزئی از برنامه اصلی گردشگران تور مالزی می باشد.

آکواریوم KLCC که در کنار برج های دوقولوی پتروناس واقع شده است، مساحتی حدود 60 هزار متر مربع را دارا می باشد. در این آکواریوم 5000 گونه ماهی و جانوران دریایی نگهداری می شود. زیستگاه اصلی این آبزیان اعماق اقیانوس ها می باشد، اما آکواریوم KLCC این فرصت را به بینندگان و مسافران تور مالزی می دهد تا بتوانند این موجودات حیرت انگیز را از نزدیک تماشا کنند. سال ساخت این مجموعه به 2002 برمیگردد که در حدود 3 سال به طول انجامید و در سال 2005 تکمیل شد.

از جاذبه های اصلی و مهم این آکواریوم تونل زیر آبی می باشد که گردشگران تور مالزی را کجذوب خود کرده است. تونلی شیشه ای با 90 متر طول که در زیر آب واقع شده و این امکان را به بازدیدکنندگان میدهد تا ببر ماهی ، کوسه، ماهی های گوشت خوار، مارماهی که در اطراف شنا میکنند را مشاهده کنند. یکی از بهترین زمانها برای دیدن این موجودات هنگام غذا دادن به آنها می باشد. هرروزه تعدادی غواص برای غذا دادن به ماهی ها وارد این آکواریوم میشوند. علاوه بر این مسافران و گردشگران تور مالزی می توانند در این آکواریوم غواصی کنند. البته برای این کار باید گواهی غواصی داشته باشید در این صورت میتوانند در 2.5 میلیون لیتر آب در کنار کوسه ها غواصی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.