آداب و رسوم ترکیه

آداب و رسوم ترکیه

خیلی از گردشگرانی که تور ترکیه را انتخاب می کنند، تحقیقی درباره ترکیه، آب و هوای ترکیه، جاذبه های ترکیه، دیدنی های ترکیه، فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه، مردم ترکیه، جشن ها و جشنواره های ترکیه، تفریحات و غیره نمی کنند. اما باید عارض شویم که حتما از این موارد را نه تنها درباره ترکیه بلکه هر شهر کشوری باید در نظر بگیرید. اما نگران نباشید، با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهیم، مطمئنا به هیچ مشکلی نمی خورید، در مطالب قبلی که برایتان از آب و هوا، غذاهای ترکی، رستوران های ترکی، هتل های ترکی و غیره گفتیم، با مطالعه هر کدام از این موضوعات می توانید پیش زمینه ای از آن شهر داشته باشید.

آداب و رسوم ترکیه

اما موضوعی که مورد بحث است و بسیاری از مردم هم علاقمند به آن هستند، آداب و رسوم و فرهنگ آن کشور یا شهر مربوطه است. گاه نکات جالبی که از رسوم هر شهر بیرون کشیده می شود، بسیار جذاب و تک است. اما درباره فرهنگ و آداب و رسوم ترکیه، به صورتی بوده است که با نزدیکی به کشورهای اروپا تاثیر پذیری از آن ها داشته است. اما جدای از آن، ترک ها مردمی خانواده دوست و خونگرم هستند. مرد ریس خانواده محسوب می شود و زن طبق قانون، بعد از ازدواج از نام خانوادگی شوهرش استفاده می کند. چند همسری در ترکیه غیرقانونی است و ازدواج ها باید رسمأ ثبت شوند و ازدواج مذهبی، به تنهایی، و بدون ثبت قانونی، غیرقانونی می باشد.

مراسم ازدواج در ترکیه همراه با رسوم و عقاید خاصی است. به طور مقال دختری که ازدواج می کند، تمام دوستانش نام خود را داخل کفش عروس می نویسند و تا پایان مراسم نام هر کس که پاک شده بود، به معناست که به زودی ازدواج خواهد کرد. اگرچه مردم ترکیه به خاطر برخورد با فرهنگ های اروپایی غیر رسمی ترشده اند، اما با این حال همچنان اصطلاحات مؤدبانه و تعارف در بین آن ها وجود دارد. مثلأ واژه آبی به معنای برادر بزرگتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.