بابت خرید در تور آنتالیا نگران نباشید!

در سفری که با تور ترکیه دارید، اولین جایی که در برنامه هایتان قرار می دهید مراکز خریدی است که در شهرهای ترکیه هستند. حال این مراکز خرید می خواهند در شهر استانبول باشند، می خواهند در کوش آداسی یا آنتالیا باشند، مهم هدف است که خرید می باشد. اما ما می خواهیم در بحث خرید در تور ترکیه از آداب خرید در استانبول برایتان بگوییم.

بسیاری از ایرانی ها استانبول را به قصد خرید انتخاب می کنند، به ویژه خرید پوشاک و البسه با پارچه های ترک که یکی از بهترین دوخت ها را در دنیا دارند. از این رو باید گفت استانبول گزینه خوبی برای خرید است. استانبول با دارا بودن مراکز خرید بسیار محبوبیت زیادی میان همه علاقه مندان به خرید در دنیا دارد. شاید مهمترین خرید استانبول پارچه و پوشاک و البسه است. بهترین نقطه برای این منظور خیابان استقلال (بی اوغلو)، خیابان اردو(لاله لی)، خیابان بغداد (کادی کوی)، خیابان روم ائلی (عثمانیه و نیشان تاشی) و محله مرت آر می باشند. خیابان استقلال از جمله معروفترین خیابان های شهر استانبول است که آخرین دستاوردهای صنعت پوشاک و کیف و کفش در آن قابل تهیه است. مهمترین مراکز مدرن خرید استانبول در قسمتی تحت همین عنوان متعاقب برچسب های گردشگری شهر آورده شده است. در اینجا فقط به تعدادی از بازارهایی که جنس و قیمت مناسب قابل تهیه است اشاره می شود.

خرید در تور ترکیه

کوچه بین قاپالی چارشی و بازار صحاف ها (که ترک ها به آن صحافلار چارشیسی و چنار آلتی می گویند) در منطقه بیازیت از جمله نقاط مناسب برای خرید است. بازار هورهور در نزدیکی آک سارای مرکز خرید مبلمان و دکوراسیون خانه است. از بازارهای دیگر می توان به بازار روز چوکورجوما در منطقه جهانگیر (نزدیک میدان تقسیم) و کوچه بویوک حامام در منطقه اسکودار اشاره کرد. آداب خرید در کشور ترکیه تقریبا عین کشور ایران بوده و مخصوصا فرهنگ چانه زنی هنوز به حیات خود ادامه می دهد. پول رسمی ترکیه لیره است که نرخ برابری آن به دلیل نوسانات زیاد مداوما در حال تغییر است. (هر یک لیره ترک در ابتدای سال 1391 حدود 1100 تومان ایران بود.) ولی باز هم بهرین گزینه برای خرید از ترکیه استفاده از لیره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *