آبشارهای نیاگارا

همان طور که بسیاری از گردشگران و توریست ها اطلاعات دارند، از آبشار های معروف و زیبا می توان به آبشارهای نیاگارا اشاره کرد. هم چنین این آبشار به اندازه ای سرسبز است که حتی با وجود انجام پروژه های عمرانی، حتی از زیبایی این آبشار کم نشده است، و حتی آن را یک مکان زیبایی برای توریستها ایجاد کرده است.

آبشارهای نیاگارا مجموعه ای از سه آبشار می باشد که آن ها را می توان در مرز آمریکا و کانادا در استان انتاریو مشاهده کرد. انتاریو از قلمروی کانادا می باشد و در ایالت نیویورک از قلمرو آمریکا جای دارد. برای مشاهده این آبشارها باید سری به سر جنوبی گلوگاه رود نیاگارا زد.

به ترتیب بزرگ به کوچک به ترتیب به این صورت هستند : آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس.

آبشارهای نیاگارا

آبشار نعل اسب :

آبشار نعل اسب را در منطقه ای از یک بخش کانادایی و آبشار آمریکایی در قسمت آمریکایی یافت. این آبشار دیدنی به وسیله جزیرهٔ بز یا گوت آیلند از دیگر آبشار ها جدا شده است.

 

آبشار نقاب عروس :

آبشار نقاب عروس که به آبشار کوچک تر هم معروف می باشد، که آن هم در بخش آمریکایی قرار دارد و به وسیله جزیره لونا از دیگر آبشار ها جدا شده است.

این آبشار بر روی رود نیاگارا جای دارد و آب دریاچهٔ ایری را زهکشی می‌کند و به دریاچهٔ انتاریو می‌ریزد. در بین تمام آبشار های جهان، این آبشارهای نام برده بالاترین سرعت جریان را دارند.

آبشارهای نیاگارا

اندازه آبشار :

درباره ارتفاع بلندی آبشار، به این صورت گفته شده است که 50 متر می باشد.

در بین این سه آبشار که آبشار نیاگارا را تشکیل می دهند، آبشار نعل اسبی به دلیل ارتفاع سقوط آب و شدت جریان، قوی‌ترین آبشار در آمریکای شمالی شناخته شده است.

 

دوره یخبندان :

به وجود آمدن این آبشار بسیار زیبا به این صورت بوده است که در پایان آخرین دوره یخبندان، ذوب تدریجی این آبشار صورت می گیرد و با سرریز شدن یک دریاچه باستانی روی معبر سنگی که میان این دریاچه قرار دارد، در واقع دریاچه انتاریوی، باعث می شود شاهد آبشاری به زیبایی امروز باشیم.

نکته قابل توجهی که در این باره وجود دارد، به صدای مهیب رعد آسای آبشار بر می گردد که در آن زمان موجب شده بود سرخپوستان آن را محل زندگی خدای رعد بدانند و مراسمی برای بزرگداشت این خدا در این مکان برپا کنند.

نکته زیبایی که درباره رنگ آبشار مطرح است، این است که رنگ سبز آب آبشار دلیل جالبی دارد، به دلیل حل شدن نزدیک به ۶۰ تن بر دقیقه از خاک بسیار ریز و نمک در آب است که در اثر نیروی فرسایشی رودخانهٔ نیاگارا تولید می‌شود و این رنگ سبز را تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *